Уряд Австралії підтримує мовлення для корінних народів

12:16,
10 Травня 2012
1445

Уряд Австралії підтримує мовлення для корінних народів

12:16,
10 Травня 2012
1445
Уряд Австралії підтримує мовлення для корінних народів
Суспільний мовник SBS нещодавно отримав додаткові кошти з бюджету та був включений до програми державної підтримки на наступні 5 років.

На тлі світової тенденції до скорочення бюджету суспільних мовників випадок із телерадіокомпанією SBS (Special Broadcasting Service) виглядає досить незвичайним. У той час, коли і американські, і європейські мовники змушені закривати свої новинні бюро, звільняти працівників та скорочувати кількість програм, цьому австралійському сервісу вдалося отримати від уряду додаткові $158 млн та залучитися його підтримкою на наступні 5 років.  

За угодою більшість коштів буде спрямовано на створення нового каналу, який спеціалізуватиметься на трансляції програм для корінного населення Австралії. Інтереси цього сегменту аудиторії рідко враховуються під час створення медійного контенту, тож такі програми будуть особливо актуальними. Більше того, перегляд програм каналу планують зробити безкоштовним.

Зацікавленість  держави у створенні такого специфічного каналу пояснюється її загальною політикою щодо підтримки автентичної культури Австралії, яка, зауважимо, тривалий час ігнорувалася.

Сама телерадіокомпанія SBS функціонує на напівкомерційній основі та отримує близько $50 млн щорічно від реклами, яка займає 5 хвилин кожної ефірної години. До речі, у компанії є і україномовний відділ радіощо, як зазначає редакція, «створений австралійським суспільством і утримується коштами корпорації».

Сьогодні популярність цього мовника порівняно з рейтингами найбільшої телерадіокомпанії країни АВС є набагато нижчою. Організація має декілька радіостанцій та лише 4 телевізійних канали: по 2 безкоштовних та платних. 

Але зважаючи на те, що SBS добре зарекомендувала себе у висвітленні цікавих корінному населенню тем, керування цією програмою було доручено саме їй. Виконавчий директор компанії Майкл Ебейд (Michael Ebeid) вважає, що їхня команда чудово впорається з цим завданням. «Ми раді впроваджувати новий сервіс, що допоможе населенню Австралії краще розуміти один одного та сприяти збереженню національної культури кожної з його верств», – зауважив він. 

За даними The Hollywood Reporter

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Wikimedia Commons
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду