Суспільні мовники США роблять ставку не на оперативність, а на якість – менеджер Вінницької філії НСТУ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суспільні мовники США роблять ставку не на оперативність, а на якість – менеджер Вінницької філії НСТУ
Досвід суспільних і комерційних мовників США вивчали виконавчий продюсер Другого каналу Українського радіо «Промінь» Максим Яковенко, продюсер Чернівецької філії Максим Волошин і менеджер Вінницької філії Суспільного Тарас Тарануха, йдеться на сайті suspilne.media.
Менеджер Вінницької філії Суспільного Тарас Тарануха порівняв підхід до роботи комерційних і суспільних мовників.
«Комерційні мовники США намагаються якомога швидше повідомити про подію і потрапити в "топ" новин, про які дізнається аудиторія, суспільні ж — роблять ставку не стільки на оперативність, скільки на якість: перш ніж подавати інформацію, ретельно перевіряють усі факти», – сказав він.
Тарас Тарануха зазначив, що «питання "джинси" працівникам американських суспільних мовників взагалі незрозуміле. Подібні речі для них — неприпустимі, адже втрата довіри аудиторії — це падіння рейтингів і, як наслідок, зменшення фінансування, оскільки саме внески глядачів і слухачів є одним із основних джерел доходу мовників».
Максим Яковенко, Тарас Тарануха й Максим Волошин побували в головному офісі найбільшої некомерційної мережі радіостанцій у США National Public Radio та офісі WETA — суспільного телерадіомовника Вашингтону й основного виробника контенту для компанії PBS, що об’єднує в мережу багато американських суспільних мовників і постачає їм телевізійні, зокрема освітні, програми.
«Довіра, яка сформувалася за майже півстолітнє існування суспільного мовлення в США базується на збалансованості, незаангажованості контенту та сфокусованості на освітній функції. Мовники у США виготовляють чимало програм для дітей, а також приділяють значну увагу питанням охорони довкілля», — розповів продюсер Чернівецької філії Максим Волошин.
У місті Портленд, штат Орегон, працівники Суспільного вивчали роботу місцевої суспільної телерадіокомпанії, яка об’єднує 5 телеканалів і 20 радіостанцій. Вони ознайомилися зі способами оптимізації робочого простору та планування робочих місць, оскільки все облаштовано так, щоб співробітники були максимально мобільними. Також оглянули технічне оснащення суспільних мовників, зокрема особливе враження на представників Суспільного справила роботизована техніка.