Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Наглядова рада НСТУ вивчає досвід колег із Чехії щодо оцінки діяльності менеджменту Суспільного (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Спеціально на цю стратегічну сесію в Україну прилетів голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника Ян Беднар, йдеться на сторінці у Facebook «Медійні проекти Ради Європи в Україні».
«Першу половину дня члени Наглядової ради будуть знайомитися з механізмами та критеріями, що використовуть їхні колеги із Чехії, а протягом другої половини дня-напрацьовувати власні підходи до оцінки роботи ПАТ "НСТУ" та членів правління», – повідомили у Раді Європи.
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг під час зустірчі сказав, що Рада Європи активно підтримує реформу Суспільного мовлення в Україні, оскільки переважна більшість українських громадян отримують новини про політичні та інші внутрішні події з загальнонаціональних каналів мовлення. Про це повідомляє член Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа.
«В українському контексті, тільки Суспільний мовник, що є незалежним від жодної фінансової групи або політичної партії, може забезпечувати правдиві, неупереджені та збалансовані новини. Суспільний мовник в Україні має встановлювати стандарти для інших ЗМІ, а також активно об'єднувати громадян та сприяти побудові довіри у суспільстві. В умовах фрагментованого медійного ландшафту, сильний незалежний Суспільний мовник може стати гравцем з найбільшим рівнем довіри.
Для того, щоб український Суспільний мовник став успішним, компанія має продемонструвати зростання та завоювати довіру аудиторії. І саме Наглядова рада матиме у певний момент оцінити роботу компанії та Правління ПАТ "НСТУ". Саме тому дуже важливо бути обізнаними з успішним досвідом наших Європейських сусідів, і ми високо цінуємо, що голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника (České televise) Ян Беднар приїхав в Україну, щоб розповісти про підходи, механізми та критерії оцінки роботи компанії та менеджменту Чеського Телебачення», – сказав Мортен Енберг.
«Перед Суспільним мовником в Україні стоїть кілька викликів. По-перше, політичний, бо не всі політики готові сприймати незалежне суспільне. По-друге, фінансовий тиск через недофінансування з держбюджету. По-третє, внутрішній спротив в НСТУ. І ще один виклик – це спроможність нової команди досягнути позитивного результату, незважаючи на об’єктивні труднощі», – зазначила голова Наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва.
Голова Наглядової ради Чеського телевізійного Суспільного мовника Ян Беднар зазначив, що суспільне мовлення має бути універсальним і саме цим воно відрізняється від комерційного. «У нас з комерційними мовниками постійна конкуренція. Вони постійно доводять політикам, що є важливішими. Наприклад, цього року вони викупили частину прав на спортивні змагання, які раніше завжди були на Чеському суспільному телебаченні. Але ми відстоюємо свій принцип універсальності. Також нам доводиться конкурувати з новими медіа, які на відміну від нас, взагалі не регулюються. Ми постійно наголошуємо на тому, що якщо ви хочете незалежних, об’єктивних, збалансованих новин, то ви маєте за це платити», – сказав Ян Беднар.
За його словами, оплата за суспільне телебачення невелика, і сплачують її практично всі. Загалом, бюджет Чеського телебачення на 2017 рік складає 270 млн євро. Заробітна плата генерального директора приблизно 8 тисяч євро на місяць. Крім того, відповідно до контракту йому можуть надати премію 80 тисяч євро на рік. І це одна з найбільш високооплачуваних посад в країні, фактично такого ж рівня, як у керівників комерційних мовників, зауважив Ян Беднар.
Захід організовано Проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».
Фото з Facebook-сторінки «Медійні проекти Ради Європи в Україні»