У Польщі звільнили директора Суспільного мовлення Яцека Курського

У Польщі звільнили директора Суспільного мовлення Яцека Курського

16:19,
9 Серпня 2016
3697

У Польщі звільнили директора Суспільного мовлення Яцека Курського

16:19,
9 Серпня 2016
3697
У Польщі звільнили директора Суспільного мовлення Яцека Курського
У Польщі звільнили директора Суспільного мовлення Яцека Курського
Рада Національних Медіа (Rada Mediów Narodowych) проголосувала за звільнення Яцека Курського – очільника «Польського громадського телебачення» (Telewizja Polska), до якого входять TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura та інші.

Колишній євродепутат і політик партії «Право і справедливість» (ПіС), 50-річний Яцек Курський виконуватиме обов’язки керівника TVP до жовтня, поки на конкурсній основі не оберуть нового директора Суспільного мовлення в Польщі.

Про це повідомляє Newsweek.

Рада Національних Медіа була створена відповідно до Закону про медіа і набула чинності 7 липня, призначена на шість років.  У понеділок, 1 серпня, Рада Національних Медіа провела перше засідання, на якому прийняла рішення про звільнення Яцека Курського та оголосила конкурс на посаду директора TVP. Відповідне рішення оголосив обраний на тому ж засіданні голова правління, автор змін до закону про медіа, віце-міністр культури Кшиштоф Чабанський. Він був обраний в Раду Національних Медіа у липні за рекомендацією партії «Право і справедливість» через Сейм (парламент).

Того ж дня Рада повідомила, що рішення про звільнення Курського вступить у силу до 15 жовтня,  коли за підсумками конкурсу буде обраний новий директор TVP.

Пропозицію звільнити Яцека Курського подала співавтор змін до закону про медіа  Йоанна Ліхоцька, член Ради від «ПіС». Вона негативно оцінила його діяльність і висловила невдоволення роботою польського телебачення. Відставку пана Курського підтримали чотири з п’яти членівРади Національних Медіа: троє членів від «ПіС» Йоанна Ліхоцька, Кшиштоф Чабанський, Ельжбета Крук і колишній голова TVP Юліуш Браун (від партії «Громадська платформа»). Не проголосував Гжегож Поджорний (від політичного руху Кукіз'15, на чолі якого панк-музикант Павел Кукіз).

За інформаціює польських ЗМІ, Рада Національних Медіа виявила, що Курський був «поганим господарем TVP». Кшиштоф Чабанський розкритикував фінансове становище TVP. Газета «Республіка» пише, що відставкою Яцека Курського особисто зацікавлений голова партії «ПіС» Ярослав  Качинський. Повідомляють, наче пану Качинському не сподобалося кілька його кадрових рішень та фінансова політика на телебаченні. І що під час першого засідання Рада мала зустріч з Качинським, який вплинув на її рішеня. Видання Best headlines today повідомляє, що Курського звільнили за те, що «він не любив Ярослава Качинського».

Яцек Курський в інтерв'ю виданню The Network розповів, що на «Польському громадському телебаченні» на сьогодні працює 300-350 осіб і що це занадто багато. Деякі з них отримують зарплату задарма. Він зазначив, що міг би скоротити штат, та протягом місяця згідно з законом може звільнити лише 1%. Також пан Курський додав, що на початку його терміну на посаді директора TVP у бюджеті компанії був дефіцит розміром 140 млн злотих.

Видання Rzeczpospolita зазначає, що консервативна партія «ПіС» має повний контроль над суспільним телебаченням і найбільше впливатиме на його форму.

За неофіційною інформацією кандидатами на пост директора TVP є журналістка, близька до голови партії «ПіС» Ярослава Качинського Маргарита Рачинська (60 років), Йоанна Ліхоцька (47 років) і Аніта Гаргас (52 роки). Однак, директора обиратимуть на основі конкурсу, а не Рада голосуванням.Яцек Курський також може взяти участь в новому конкурсі.

Нагадаємо, Яцека Курського у січні 2016 року призначив директором TVP   міністр фінансів.  У січні влада в Польщі змінила медійне законодавство та надала уповноваження назначати керівника Суспільного мовлення міністру фінансів. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду