Суспільний радіомовник Фландрії VRT має частку ринку понад 60 %

Суспільний радіомовник Фландрії VRT має частку ринку понад 60 %

10:52,
30 Червня 2015
5376

Суспільний радіомовник Фландрії VRT має частку ринку понад 60 %

10:52,
30 Червня 2015
5376
Суспільний радіомовник Фландрії VRT має частку ринку понад 60 %
Суспільний радіомовник Фландрії VRT має частку ринку понад 60 %
Суспільне мовлення VRT та медіаландшафт Фландрії (однієї з трьох земель Бельгії)

Суспільний телерадіовізійний мовник Фландрії VRT є не тільки невід’ємною складовою демократії Бельгії, а й користується повагою та популярністю в суспільстві.

VRT має у штаті більше 2500 працівників та є найбільшим мовником у Фландрії. VRT має п'ять національних радіостанцій і три телеканали (één, Canvas та Ketnet). VRT транслює свої програми через дистрибуторів послуг (Proximus (DSL), Telenet (кабельний), TV-Vlaanderen (супутниковий) та безкоштовний DVBT. Деякі програми транслюються також через веб-сторінки різноманітних мереж і каналів.

Об'єднаний ньюзрум VRT

VRT має найбільшу частку ринку телебачення, але його частка ринку зменшилась у 2013 році порівняно з 2012 р. На ринку радіо VRT має частку 61,48 %.

З 1997 року радіопрограми VRT транслюються не тільки через аналоговий FM-діапазон, але також цифровим способом через DAB (інтернет).

«Ми хочемо об’єднувати та надихати», — сказала керівник прес-служби VRT Анна Строган на зустрічі з українською делегацією. За її словами, всі працівники VRT у роботі намагаються дотримуватися журналістських стандартів, і саме цим якісно вирізняються з-поміж інших мовників. «Хоча нам урізають бюджет, та все ж ми маємо близько 3 млн глядачів і 3 млн слухачів щодня. У нас потужна інформаційна служба, ми маємо об’єднаний ньюзрум», — зауважує вона. Також представник VRT повідомила, що пріоритетом суспільного мовлення є культура та вітчизняна музика. Три чверті контенту VRT — голландською мовою. Одним із найпопулярніших радіоканалів VRT є 2-й канал (сімейний), який називають «Найбільша родина Фландрії», який слухає близько 30 % населення Фландрії.

Кожні п'ять років суспільний мовник погоджує договір на управління з урядом Фландрії.  Договором на управління регулюються умови надання суспільних послуг та фінансування суспільного телерадіомовлення. Чинний договір на управління набрав чинності 1 січня 2012 року. Договори на управління також включають положення щодо квот різноманітного контенту, журналістської етики, журналістських розслідувань, медіаграмотності, доступу до контенту, співпраці та соціальної відповідальності.

Бюджет VRT на 2015 рік становить 290 млн євро. Також мовник отримує доходи від реклами та продажу програм. Уряд Фландрії пильно стежить за використанням коштів платників податку на суспільне (це частина від інших податків). Про свою роботу VRT звітує в парламенті Фландрії.

Протягом останніх років VRT стикнувся зі зниженням комерційного прибутку та бюджетною економією, пов'язаними з економічною кризою. Було розроблено новий бюджет зі скороченням витрат. Для зменшення адміністративних витрат було змінено структуру внутрішнього управління. Для підвищення ефективності діяльності у VRT регулярно проводилися відповідні заходи, таким чином мовник був готовий до нових викликів та додаткової економії, що впроваджувалась урядом Фландрії.

                               Портрети глядачів Суспільного мовника в будівлі VRT

Відповідати потребам сучасного суспільства наразі є викликом для VRT.

Кореспонденти VRT добре знають, що відбувається в Україні. Вони неодноразово їздили на Майдан під час Революції гідності, та й зараз відвідують Україну, щоб мати інформацію з перших вуст. «Ми хочемо бути об’єктивними, про Україну знаємо, бо самі туди їздимо, зокрема на схід України, на Донбас, і бачимо все на власні очі. Ми показуємо глядачу все, що знімаємо, а глядач сам робить висновки. У нас немає сумніву, що Росія бере участь у конфлікті на сході України», — каже міжнародний журналіст Ян Бамнау. Готуючи новини про Україну, він використовує також інформацію з твітер-акаунтів офіційних осіб та державних органів, а також інтернет-видання «Українська правда».

Щодо російських джерел, то VRT бере інформацію з Russia Today, оскільки це державне ЗМІ.

Новини на VRT досить незалежні навіть від менеджменту каналу. Загалом в об'єднаному ньюзрумі (для телебачення, радіо та сайту) працює близько 400 осіб.

Представники Фламандського медіарегулятора (VRM) на зустрічах із українською делегацією відзначили, що у Фландрії також загострюється питання концентрації медіаринку. Та попри це фламандці у 2014 році мали доступ до широкого асортименту місцевих друкованих ЗМІ й телерадіомовлення.

Ринок друкованих ЗМІ включає дев'ять щоденних газет, які випускаються двома медіагрупами: Persgroep та Mediahuis. Окрім газет у продажу сотні періодичних журналів, а також є широкий вибір безкоштовних журналів.

Ринок радіомовлення має, крім VRT, багато комерційних радіостанцій, що працюють в FM-діапазоні. Є три національні та 294 місцеві радіостанції. В останні роки все більше місцевих радіостанцій стають партнерами. У 2013 році 71 % місцевих радіостанцій були об'єднані в асоціацію. Крім класичних FM-радіостанцій, у 2013 році працювало чотири кабельні радіоканали та 28 інтернет-радіостанцій, зареєстрованих фламандським медіарегулятором.

Студія VRT

З-поміж аудіовізуальних ЗМІ у 2013 році у Фландрії працювало 18 приватних мовників, які пропонували загалом 46 цифрових каналів. Крім того, у Фландрії є 10 регіональних мовників. У 2013 році надавалося 30 нелінійних телевізійних послуг (які пропонували споживачу можливість дивитися програми за індивідуальним замовленням та в час, обраний користувачем, відповідно до каталогу програм). В основному це послуги відео на вимогу (Video-On-Demand — VOD), які пропонують мовники.

Нині кабельне телебачення є найбільш використовуваною технологією для отримання телевізійних послуг у Фландрії. Там працюють три кабельні компанії: Telenet NV (працює майже у всій Фландрії), Numéricable (у регіонах Веммель (Wemmel) та Дрогенбос (Drogenbos)) та Tecteo (у регіоні Воерен (Voeren)). Belgacom TV Proximus пропонує глядачам широкий набір інтерактивних цифрових телевізійних послуг через DSL. У цілому 86 % населення Фландрії користується цифровим телебаченням через кабель, DSL або супутник. Telenet та Proximus також продають послуги з перегляду телебачення на комп'ютерах, смартфонах та планшетах.

Трансляцію ефірного аналогового телебачення було припинено в 2008 році та замінено цифровим наземним телебаченням (DVBT). У 2009-му VRM видав Norkring Belgium відповідні ліцензії. Через DVBT транслюються лише канали VRT.

Супутникове телебачення ніколи не мало такого успіху у Фландрії, як у франкомовній Бельгії. З 2006 року фландрійські споживачі можуть сплачувати певні кошти для отримання широкого кола цифрових програм під назвою TV Vlaanderen через супутник. Така цифрова пропозиція не є інтерактивною.

Що стосується території покриття широкосмугового інтернету та надшвидкісного широкосмугового інтернету, то Фландрія є лідером серед регіонів Європи завдяки використанню кабелів з підвищеними характеристиками та мереж VDSL.

Основним нормативно-правовим актом щодо ЗМІ є Декрет про радіотелевізійне мовлення (Декрет про ЗМІ) від 27 березня 2009 року. Цей документ розроблено на основі виконавчих рішень щодо комерційних комунікаційних послуг, радіо послуг, телевізійних послуг, розповсюдження послуг, мереж із можливими та обов'язковими характеристиками, VRM та підтримки розвитку аудіовізуального сектору.

За підтримки Спільної програми ЄС та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду