Тематичні проєкти до Дня Незалежності підготували команди «Суспільне Культура» та радіо «Культура»

Тематичні проєкти до Дня Незалежності підготували команди «Суспільне Культура» та радіо «Культура»

16:29,
21 Серпня 2025
348

Тематичні проєкти до Дня Незалежності підготували команди «Суспільне Культура» та радіо «Культура»

16:29,
21 Серпня 2025
348
Тематичні проєкти до Дня Незалежності підготували команди «Суспільне Культура» та радіо «Культура»
Тематичні проєкти до Дня Незалежності підготували команди «Суспільне Культура» та радіо «Культура»
В телевізійному та радіоефірі транслюватимуться тематичні проєкти, премʼєри, документальні та художні стрічки, щоб об’єднати глядачів і слухачів та разом пригадати події, символи та історії, що формували національну ідентичність.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного. 

«Суспільне Культура»

24 серпня о 17:00 на телеканалі покажуть художній фільм «Захар Беркут» (2019) — екранізацію однойменної повісті Івана Франка режисерів Джона Вінна та Ахтема Сеітаблаєва. Фільм  розповідає про героїчну боротьбу мешканців карпатського села проти монгольської навали.

О 19:30 в ефірі телеканалу — прем’єра концерту «Витоки. Легенди української пісні». Згадаємо улюблені хіти Володимира Івасюка, Ігоря Поклада й Ігоря Шамо у сучасному виконанні Марти Адамчук, Lida Lee, Олега Собчука, Ольги Цибульської, KLER та інших талановитих артистів. 

О 21:00 – у документальному фільмі «Яремчук: незрівнянний світ краси» — історія життя і творчості легенди, що став голосом покоління вільних людей. Спогади близьких Назарія Яремчука, унікальні кадри та пісні, які назавжди залишилися в пам’яті.

О 22:45 - у спеціальному випуску проєкту «Зі своїми по суті», приуроченому до Дня Незалежності, ведуча Єлизавета Цареградська поспілкується із творчою династією: поетом, драматургом, народним артистом України, героєм України Юрієм Рибчинським та його сином — поетом, композитором, продюсером і громадським діячем Євгеном. 

25 серпня о 22:55 - новий випуск проєкту «Культура на часі» розповість про міжнародну мистецьку акцію «Знаки ідентичності», присвячену відродженню стародавньої української техніки ручного друку на тканині — вибійка. Участь в акції візьмуть 24 учасники з 20 міст та країн світу, серед них — США, Франція, Іспанія, Австрія, Чехія, Данія, Чорногорія, Японія та інші. Вони об’єднаються онлайн 24 серпня, щоб разом створити вибійчані рушники — символи пам’яті та гідності.

 

Радіо «Культура»

  • 10:05 — програма «Ранок культурної людини»: спогади про 24 серпня 1991 року від учасників історичних подій із ведучою Валерією Широковою.
  • 11:05 — розмова з філософом Володимиром Єрмоленком про український вогонь боротьби, що не згасає.
  • 12:05 — «Музичні історії»: ведуча Світлана Галась розповість історію створення Гімну України. 
  • 14:05 — «Це класика»: хіти Володимира Івасюка у симфонічних обробках  у виконанні Симфонічного оркестру Українського радіо під орудою Володимира Шейка.
  • о 16:00 та о 17:00 — спецпроєкт з книгарні «Сенс» на Хрещатику: публічні інтерв’ю Олени Гусейнової з Наріманом Алієвим та Оксаною Забужко про те, з чого складається Незалежність.

  • 18:00 — «Радіоконцерт»: «Симфонія Незламності» Олега Безбородька — твір сучасного українського композитора, написаний 2024 року, який рефлексує наш досвід проживання повномасштабної війни.
  • 19:00 — «Вікенд на Радіо Культура»: ведуча Наталія Грабченко разом із істориком Олександром Зінченком говоритимуть про написання Акту проголошення Незалежності та про те, як українці зруйнували імперію зла.
  • 21:00 — «Вистава без антракту»: «Енеїда» — радіоверсія вистави Івано-Франківського національного академічного драмтеатру ім. Івана Франка — феєрія-бурлеск за поемою Івана Котляревського. Модерна інтерпретація літературного шедевру. Режисер-постановник — Ростислав Держипільський, в головній ролі — Олексій Гнатковський. Авторка та редакторка аудіоверсії — Світлана Гудзь-Войтенко.
  • 22:00 — «Радіодокументалістика»: проєкт «Апостол нашої незалежності» про життя та діяльність ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського.

Окрім того, протягом дня звучатимуть випуски спецпроєкту «Музичні символи України» та тематична добірка поезії — твори українських поетів: Василя Симоненка, Лесі Українки, Грицька Чубая, Наталії Лівицької-Холодної, Павла Тичини, Богдана-Ігоря Антонича. 

Цифрові платформи «Суспільне Культура»

Читайте на сайті Суспільне Культура добірку матеріалів до Дня Незалежності. Дізнайтеся, що читають українські військові на передовій, перегляньте добірку найважливіших і найяскравіших українських фільмів останніх десяти років, а також — інтерв’ю з ветеранкою й драматургинею Аліною Сарнацькою про досвід військової на фронті переданий у текстах. І, звісно, традиції святкового столу: страви української кухні з різних регіонів, які можна приготувати на День Незалежності. Доповнить цю добірку матеріал авторки проєкту «Artилерія» Юлії Ткачук про 34 музичні події, які варто знати.

Напередодні Дня Незалежності на ютуб-каналі «Суспільне Культура» дивіться спецвипуск «Прощавай, імперіє». Ведуча Олеся Котубей-Геруцька обговорить із українською співачкою Юлією Лорд шлях русифікації українського шоубізнесу, про 90-ті, «Червону руту», «Територію А», нульові та перехід на пісні «на общепонятном». Дивіться спецвипуск — 22 серпня. 

Спецвипуск «Слей шоу» занурює в атмосферу 90-х — той час, коли країна тільки-но ставала самостійною. Ведуча Марія Тучка разом із журналістом Володимиром Нечипоруком і медіаекспертом Олексієм Ковжуном говоритимуть, як тоді молодь, культура і медіа відчували цей новий драйв свободи, але й водночас — всі складнощі і виклики перших років незалежності. Як це — бути молодим в часи великих змін? Дивіться дві частини нового випуску 22 і 23 серпня.

На ютуб-каналі «Суспільне Документалістика» 24 серпня о 13:00 відбудеться діджитальна премʼєра завершальної серії документального циклу «Остання війна», в якому українські та західні інтелектуали разом осмислюють російсько-українську війну.

А у соціальних мережах на сторінках Суспільного заплановані тематичні формати, колаборації і UGC-відео як українці відзначають День незалежності.

Фото: Суспільне

Матеріал створено за підтримки Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР Єднання в межах проєкту «Сильне громадянське суспільство України – рушій реформ і демократії» за фінансування Норвегії та Швеції. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Детектор медіа» та не є відображенням поглядів урядів Норвегії, Швеції або ІСАР Єднання.

 

 

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду