На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»

16:53,
19 Грудня 2024
831

На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»

16:53,
19 Грудня 2024
831
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»
На Суспільному відбудеться прем’єра документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»
21 грудня о 22:00 на Першому каналі Суспільного та 23 грудня о 21:00 на телеканалі «Суспільне Культура» відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?». На ютуб-каналі Першого стрічку можна буде подивитись 22 грудня о 14:00.

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, фільм досліджує популярні в суспільстві уявлення про альтернативний хід історії. Назва стрічки відсилає глядачів до поширеної думки «От якби у 1991 році обрали Чорновола, а не Кравчука — жили б як у Чехії або Польщі!». Багато хто з українців розмірковує над тим, що призвело країну до нинішньої ситуації, намагаючись знайти відповіді, припускають, що з самого початку Україна обрала неправильний шлях розвитку. Автори фільму наголошують на тому, що такі припущення не мають наукового підґрунтя і не ведуть до реальних змін, проте можуть сприяти переосмисленню реальних можливостей України для відновлення незалежності.

Фільм  «Якби Чорновіл. Кращий сценарій для України?»  є закликом до всіх краще розуміти значення державних реформ та необхідність їх суспільної підтримки, також він пояснює, чому зміна однієї особи на головній посаді не є гарантією швидких  радикальних змін.

Стрічку створено департаментом виробництва соціально впливового контенту Суспільного мовлення. Над його створенням працювали: автор та ведучий Олександр Зінченко; режисер Сергій Лисенко; автори ідеї Костянтин Стрюков, Олександр Зінченко; редакторка Марія Маро; оператор-постановник Юнус Сейтаблаєв; оператори Євген Шевченко, Олег Авілов, Микола Зоценко, Дмитро Глухенький, Павло Семенов; звукорежисери Дарина Петренко, Євген Муравйов, Борис Якименко, Роман Києвицький; режисерка монтажу Тетяна Фетько; лінійна продюсерка Юлія Іванченко; виконавчий продюсер Олександр Опанасюк; продюсер Володимир Ладижець.

Автор стрічки Олександр Зінченко розповідає, що цей фільм не про Чорновола, а про ілюзії українців.

«Ми розглянули лише три можливі сценарії, а насправді таких сценаріїв, більш чи менш імовірних, могло б бути сотні тисяч. І велика їх кількість могла б закінчитись так, що ми опинилися б у значно гіршому стані, ніж зараз. Українці дуже часто не цінують саме той сценарій, який вони прожили в реальності, і мріють про зовсім інший, уявний, ідеальний сценарій, якого насправді, можливо, навіть не могло б бути», — каже Олександр Зінченко.

Він також розповів, що команда фільму використала унікальні архівні матеріали Суспільного: «Наприклад, повний запис годинного виступу В’ячеслава Чорновола у прямому ефірі за кілька днів до перших президентських виборів. Окремо хочу відзначити відцифрування першої президентської інавгурації Леоніда Кравчука, яку тепер можна побачити в Медіатеці Суспільного. Незабаром там з’являться і перші в історії України президентські дебати. Ці матеріали — справжні документи епохи, і частина з них стане доступною для глядачів після прем’єри фільму».

 Автори стрічки разом з українськими експертами реконструюють сценарії, які могли б реалізуватись у разі перемоги В’ячеслава Чорновола. У стрічці порушуються такі питання: Як могли б розвиватися економіка та політика України за іншого лідера? Чи був «польський» сценарій радикальних реформ можливим в Україні? Які чинники є обов’язковими для успішного реформування держави?

Фото: Суспільне

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду