В окопах, бомбосховищах, на ТОТ і на Курщині. Дмитро Хоркін і Юлія Шелудько — про те, як писали ювілейний радіодиктант

В окопах, бомбосховищах, на ТОТ і на Курщині. Дмитро Хоркін і Юлія Шелудько — про те, як писали ювілейний радіодиктант

22:05,
25 Жовтня 2024
1702

В окопах, бомбосховищах, на ТОТ і на Курщині. Дмитро Хоркін і Юлія Шелудько — про те, як писали ювілейний радіодиктант

22:05,
25 Жовтня 2024
1702
В окопах, бомбосховищах, на ТОТ і на Курщині. Дмитро Хоркін і Юлія Шелудько — про те, як писали ювілейний радіодиктант
В окопах, бомбосховищах, на ТОТ і на Курщині. Дмитро Хоркін і Юлія Шелудько — про те, як писали ювілейний радіодиктант
Про його особливості, нововведення та атмосферу, яка панувала на локаціях під час його написання, «Детектору медіа» розповіли координаторка Радіодиктанту Юлія Шелудько та член правління Суспільного Дмитро Хоркін.

Найбільший україномовний флешмоб цього року об’єднав українців з усіх куточків країни, долучилась до нього і численна авдиторія за кордоном.

«Цього року особливий диктант, і це відчули усі наші глядачі та слухачі. По-перше, текст Радіодиктанту присвячений дуже важливій даті — 100-річчю “Українського радіо”, а разом з ним ми святкуємо і 100-річчя заснування радіомовлення в нашій країні. Тому і текст був цьому присвячений. 

По-друге, сам диктант ювілейний — відбувається вже в 25-й раз. Певно, цей інтерес до Радіодиктанту підігрітий цим, бо 25 років — це ціле покоління. Ті, хто писали перший Радіодиктант у школі, зараз уже дорослі люди, з великою вірогідністю вже їхні діти писали цьогорічний Радіодиктант.  І вже п’ять років поспіль відбувається професійна телеверсія Радіодиктанту національної єдності. На етапі підготовки, а це починається за чотири місяці до події, ми всі деталі телеперегляду, диджитал-споживання пропрацьовуємо, враховуючи їхню специфіку. І мені приємно, що цьогоріч його писали усі — військові, бізнесмени, окремі бізнеси долучались, торгівельні мережі, банки, державні установи. Свого часу Радіодиктант орієнтувався переважно на аудиторію школярів. У нас зникли такі менторські нотки, коли ми усіх повчаємо, цього у нас більше немає», — розповів член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо, телебачення та диджитал, Дмитро Хоркін.

Юлія Шелудько, яка писала диктант на одній з локацій, поділилась враженнями від атмосфери на події. «Я була вражена і приємно здивована, що вперше за всі роки, коли ми написали диктант, були овації. Такі гучні, як в театрі. Це було фантастично! Такі емоції там були в бомбосховищі Києво-Могилянської академії. Було дуже холодно, але так емоційно та зворушливо!» — поділилась вона.

Трансляцію Радіодиктанту на ютуб-каналі «Українського радіо» одночасно дивилися 110 тисяч користувачів. А оскільки текст диктанту буде оприлюднено 28 жовтня, то кількість переглядів запису, ймовірно, збільшиться, припустила координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

«Якісь цифри про те, скільки людей долучилось до написання, ми поки не можемо сказати. Але з огляду на те, скільки запитів було з-закордону на те, щоб просто увімкнутися в ефір та показати свою локацію, — то можна сказати, що Радіодиктант цього року популярний серед українців», — сказала вона.

Текст диктанту, написаний Оксаною Забужко, читав поет та нині військовослужбовець Павло Вишебаба. За словами Дмитра Хоркіна, у цьому був ризик, бо виникали сумніви, чи буде час у військового на підготовку до прочитання Радіодиктанту.

«Чи варто військовослужбовця залучати до Радіодиктанту, оскільки це процес медійний. Чи зможе він бути на усіх трактах, репетиціях, підготовці, чи не буде певних нарікань з боку військовослужбовців, які зараз на позиціях, а він читає у студії. І знаєте, підготовка себе виправдала. Він знайшов невеличкий час, дякуємо командуванню, щоб підготуватись до події, провести цю подію нормально. Як результат, це викликало величезну довіру у військовослужбовців. Навіть у Суджі Курської області військовослужбовці писали диктант. Писали в окопах на Запорізькому напрямку. Це викликало довіру, це фактор єднання. Щирий фактор єднання, тому що українська мова стала ідентифікатором і певною позицією», — розповів Дмитро Хоркін.

«Павло Вишебаба, мені здається, впорався на 100%.  С погляду на те, що він не актор, і не вчитель, і не диктор, але він дуже багато готувався, дуже багато зусиль доклав, щоб мегакруто прочитати. Як на мене, то йому це вдалося. Хоча я розумію, що будуть якісь відгуки “швидко” чи “повільно”, десь не так наголосив чи інтонував», — додала Юлія Шелудько.

Дмитро Хоркін розповів, що люди вже надіслали свої написані диктанти, і серед них є листи від українців, які опинились на тимчасово окупованих територіях. «У нас є повідомлення з лівобережжя Херсонщини, з Криму, Донеччини, Луганщини, які нам уже надіслали, і це не вперше, українці, що опинились в окупації. Ми суворо дотримуємось правил безпеки, не оприлюднюємо їхніх імен, але вони через пошту та різні месенджери нам надіслали свої роботи. Це всепроникний радіозвязок!» — розказав Дмитро Хоркін.

Юлія Шелудько повідомила, що цього року вперше всім учасникам події було запропоновано окрім безпосередньо диктанту написати кілька речень про себе та про те, що їм допомагає вистояти під час війни, що додає стійкості. «Люди вже принесли на Хрещатик 26 робіт і написали свої історії. Ці історії ввійдуть у проєкт, який буде називатися “Щоденники стійкості”, і з листопада вже буде в ефірі  “Українського радіо”», — розповіла координаторка Радіодиктанту національної єдності.

Фото:  Суспільне, фейсбук-сторінки Юлії Шелудько та Дмитра Хоркіна

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду