Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» їде в концертний тур містами України

Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» їде в концертний тур містами України

17:43,
16 Вересня 2024
855

Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» їде в концертний тур містами України

17:43,
16 Вересня 2024
855
Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» їде в концертний тур містами України
Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» їде в концертний тур містами України
Концерти приурочені до 100-річчя «Українського радіо» та 95-річчя з дня заснування симфонічного оркестру.

Перший український мовник — «Українське радіо» — цього року відзначає своє сторіччя. Воно вперше прозвучало в етері 16 листопада 1924 року. 5 жовтня виповнюється 95 років провідному симфонічному колективу України —  Заслуженому академічному симфонічному оркестру «Українського радіо».

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

З нагоди цих ювілейних дат відбудеться концертний тур симфонічного оркестру «Українського радіо» під орудою Володимира Шейка дев’ятьма містами України. Концертна програма складається з шедеврів української та світової класики і пісенної творчості Володимира Івасюка в симфонічному аранжуванні. Ведучими концертів будуть заслужений артист України Дмитро Хоркін та  ведучі програм «Українського радіо» Галина Бабій і Роман Коляда.

За словами виконавчого продюсера «Українського радіо» Юрія Табаченка, симфонічний оркестр має таку ж багату історію, як і «Українське радіо». Він був заснований третім серед усіх радійних оркестрів Європи, записав  десятки тисяч творів української та світової класики, які зберігаються в фондах звукозаписів.

«У роки незалежності симфонічний оркестр розпочав період яскравих медійних проєктів та гастролей на найпрестижніших світових сценах, які неодмінно збирають аншлаги. Для багатьох наших слухачів нинішній тур містами України — це унікальна можливість почути і побачити наживо легендарний колектив», — каже Юрій Табаченко

Вхід на заходи вільний за умови попередньої реєстрації на сайті «Українського радіо» або за посиланням. Гастрольний тур відбудеться в таких містах:

  • Черкаси (30.09.2024) — Черкаська обласна філармонія. Початок концерту о 18:00;
  • Полтава (01.10.2024) — Палац дозвілля «Листопад». Початок концерту о 18:00;
  • Житомир (05.10.2024) — Концертна зала телецентру філії АТ «НСТУ». Початок концерту о 18:00;
  • Хмельницький (06.10.2024) — Хмельницька обласна філармонія. Початок концерту о 18:30;
  • Чернівці (07.10.2024) — Чернівецька обласна філармонія. Початок концерту о 18:30;
  • Тернопіль (08.10.2024) — Тернопільська обласна філармонія. Початок концерту о 18:30;
  • Рівне (13.10.2024) — Міський Будинок культури. Початок концерту о 17:30;
  • Луцьк (14.10.2024) — Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка. Початок концерту о 18:30;
  • Львів (15.10.2024) — Львівська національна філармонія. Початок концерту о 19:00.

Нагадаємо, «Українське радіо» презентувало новий проєкт «Життя в ефірі». У проєкті  слухачі дізнаються історію винайдення і поширення радіо у світі, подробиці розвитку радіо як технології в Україні та підготовки технічної бази для роботи радіо в Харкові.  Ветерани радіо розповідають, як їм вдавалося обходити цензуру та говорити «між рядками». Державний гімн вперше публічно прозвучав саме на хвилях «Українського радіо», ще до його офіційного затвердження Верховною Радою. Окремі випуски проєкту присвячені роботі радіостанції у воєнні роки — під час Другої світової та нинішньої російсько-української.

Суспільне знімає фільм про 100-річну історію «Українського радіо». Команда департаменту внутрішнього виробництва Суспільного поставила перед собою завдання розповісти про 100-річчя першої української радіостанції через історії відомих людей, при цьому вмістивши в годину ефірного часу всі найважливіші та найцікавіші події в житті «Українського радіо».

Фото: Суспільне

Читайте також
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду