У Києві відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя «Українського радіо»

У Києві відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя «Українського радіо»

11:20,
16 Листопада 2024
1369

У Києві відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя «Українського радіо»

11:20,
16 Листопада 2024
1369
У Києві відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя «Українського радіо»
У Києві відбувся святковий концерт з нагоди 100-річчя «Українського радіо»
«Українське радіо» почало працювати 16 листопада 1924 року в Харкові й належить до числа найперших мовників Європи.

У столиці пройшов урочистий концерт, присвячений 100-річчю «Українського радіо». Подія зібрала митців, які віддали шану багаторічній історії радіомовлення України. В урочистостях взяв участь і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який виступив із промовою, наголосивши на важливості ролі Українського радіо в історії країни.

Про це прем'єр-міністр повідомив у телеграм-каналі.

«Сто років безперервного мовлення. Змінювалися держави, створювалися і руйнувалися імперії, а Українське радіо залишалося», — зазначив Шмигаль.

Він підкреслив, що у переломні моменти історії Українське радіо відігравало ключову роль: під час Другої світової війни закликало боротися з окупантами, у найтяжчі часи підбадьорювало людей українськими класиками, а після війни допомагало українцям знаходити одне одного.

Прем'єр також нагадав про вирішальну роль радіо у 1991 році, коли слухачі стали свідками проголошення незалежності України. З початком повномасштабної війни «Українське радіо» оперативно перейшло на воєнний формат мовлення, і зараз його голос чують навіть на тимчасово окупованих територіях.

«Для людей в окупації — це голос надії. Надії на звільнення, надії на свободу та єдність зі своїми. Це значна моральна допомога в очікуванні визволення та перемоги», — сказав Шмигаль.

Він також подякував усім працівникам Українського радіо за їхній внесок у великий інформаційний спротив російським фейкам та пропаганді.

«Ця місія ще не завершена, але знаю, що кожен та кожна на Українському радіо виконує її гідно, щиро та професійно», — підсумував прем'єр.

Програма концерту включала виступи Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керівництвом Володимира Шейка, Академічної хорової капели Українського радіо, очолюваної Юлією Ткач, та Хору хлопчиків і юнаків Національної музичної академії України під диригуванням Анни Шейко.

Солістами вечора були Людмила Монастирська, Сергій Магера, Богдана Півненко, Сусанна Чахоян та юний талант Макар Ганапольський, учасник проєкту «Я — Віртуоз». Прозвучали твори видатних композиторів.

Нагадаємо, 15 листопада в Національній опері України відбулись урочистості з нагоди визначної дати. Зокрема, відбулась церемонія погашення марки «100 років «Українського радіо» та презентація пам’ятної монети «100 років із часу заснування «Українського радіо».

Президент Володимир Зеленський відзначив працівників дирекції «Українського радіо» державними нагородами та почесними званнями за вагомий особистий внесок у розвиток радіомовлення в Україні, популяризацію національної культури і музичного мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність.

16 листопада о 14:05 на Першому каналі Суспільного відбудеться прем’єрний показ документального проєкту «100 років “Українського радіо”», приурочений до ювілею першого українського радіомовника.

Фото: Денис Шмигаль

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду