Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» стартував на «Українському радіо»

Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» стартував на «Українському радіо»

15:25,
27 Серпня 2024
814

Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» стартував на «Українському радіо»

15:25,
27 Серпня 2024
814
Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» стартував на «Українському радіо»
Новий сезон проєкту «Батьки-засновники» стартував на «Українському радіо»
Гостею першого випуску, приуроченого до Дня Незалежності, була письменниця, публіцистка, філософиня й авторка монографії «Шевченків міф України» Оксана Забужко.

Автори проєкту «Батьки-засновники» Наталія Соколенко та Сергій Стуканов разом з героїнею першого випуску говорять про національний міф як важливу передумову формування нації і постать Тараса Шевченка як центрального міфотворця для української нації. За словами гості випуску Оксани Забужко, ідентичність формується насамперед з художньої літератури, а там формується образ і міф, який стає підосновою розвитку нації в нові часи. Для британців таким міфотворцем став сер Вальтер Скотт, для поляків — Генрик Сенкевич, а для українців — Тарас Шевченко. 

Як повідомляє корпоративний сайт Суспільного, у цьому випуску слухачі дізнаються, «чому українцям пощастило з національним міфотворцем більше, ніж полякам; яку формулу заклав Шевченко у свій вірш «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» та для чого цитував французьку «Марсельєзу».

У новому сезоні проєкту до уваги аудиторії запропонують історії Пантелеймона Куліша, Маркіяна Шашкевича, Михайла Драгоманова, Івана Франка та Володимира Антоновича.

Ведуча проєкту Наталія Соколенко зазначає, що під час своїх досліджень, вони роблять нові відкриття, якими хочеться ділитись з слухачами.

 «Цим проєктом ми хочемо допомогти дізнатися з усіх сторін про відомих українських інтелектуалів, які проєктували українську державу», — каже Наталія Соколенко

Ведучий Сергій Стуканов  розповів, що новий сезон буде присвячений історії появи й розвитку ідей, з яких постала українська держава: 

«XIX сторіччя — період українського національного відродження. Завдяки діяльності мислителів було створено українську державу, тобто Українська Народна Республіка 1917 року стала результатом кропіткої праці десятків діячів. Тому коли ми хочемо зрозуміти, як постала українська держава початку XX сторіччя, нам треба зрозуміти генезу ідей, концепцій, які були сформульовані в середині та в другій половині XIX сторіччя. Саме цьому періоду і присвячений другий сезон», — пояснює Сергій Стуканов

Проєкт «Батьки-засновники» виходитиме щосереди в ефірі «Українського радіо», на ютуб-каналі «Українського радіо» та подкаст-платформах.

 Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду