Світлана Остапа: Подальша співпраця в телемарафоні потребує документа, який чітко регламентує порядок ухвалення рішень і відповідальність за них

Світлана Остапа: Подальша співпраця в телемарафоні потребує документа, який чітко регламентує порядок ухвалення рішень і відповідальність за них

16:20,
3 Травня 2024
1066

Світлана Остапа: Подальша співпраця в телемарафоні потребує документа, який чітко регламентує порядок ухвалення рішень і відповідальність за них

16:20,
3 Травня 2024
1066
Світлана Остапа: Подальша співпраця в телемарафоні потребує документа, який чітко регламентує порядок ухвалення рішень і відповідальність за них
Світлана Остапа: Подальша співпраця в телемарафоні потребує документа, який чітко регламентує порядок ухвалення рішень і відповідальність за них
На цьому голова наглядової ради Суспільного наголосила під час спільного засідання комітетів з питань гуманітарної та інформаційної політики та з питань свободи слова.

Світлана Остапа у своєму виступі акцентувала увагу на тому, що Суспільне намагаються витіснити з вечірніх ефірів національного марафону «Єдині новини».

Вона розповіла, що в Меморандумі про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону «Єдині новини UA/разом» від 30 травня 2022 року, зокрема, йдеться про те, сторони спільно визначають формат і теми окремих частин марафону.

«Наскільки мені відомо, раніше всі питання вирішувалися консенсусом. Чому зараз не зважають на позицію Суспільного? Щодо пропозиції наглядової ради віддати всі вечірні прайми Суспільному — це була вимога у відповідь на ту, що нас хочуть викинути з вечірнього слоту. Ми за рівність і паритет. Якщо в марафоні шість каналів, то в кожного має бути хоча б один вечірній слот», — зазначила Світлана Остапа.

Також вона розповіла, що в зумі керівників каналів, які виробляють телемарафон, зараз немає легітимного координатора та не існує жодного прописаного чи домовленого механізму ухвалення рішень у цьому зумі.

«І ось тут випливає наступна велика проблема: жодних письмових документів, крім цього меморандуму про формат співпраці, немає. А коли завершиться війна і марафон, я переконана, що в компанію прийдуть перевіряючі органи і запитають: чому Микола Чернотицький робив те й те? Чому він, як голова правління стратегічно важливого підприємства, допустив нераціональне витрачання бюджетних коштів, перейшовши з вечірнього прайму в нічний, який дивиться набагато менше глядачів? А значить показники Першого впадуть. Можливо, хтось наполегливо хоче нас узагалі викинути з марафону, але боїться відкрито це сказати?» — наголосила Світлана Остапа.

Щодо дописів на фейсбук-сторінці народної депутатки Світлана Остапа зазначила, що вони означають лише, що Мар’яна Безугла нічого не знає про Суспільне.

«Жодного запиту до нас від народної депутатки не було. Закону про Суспільне, очевидно, вона не читала, тому написала неправду. Зокрема про низьке охоплення Суспільного і неактуальність його контенту. Про те, що у нас працює понад 4 тисячі працівників і більшість із них заброньовані. Що я отримую заробітну плату 200 тисяч гривень (а може, й більше). Що мій старший син Олександр працює на НСТУ, і я його по блату забронювала. Що Суспільне отримало 2 млрд грн і ще має кошти з 1,5 млрд, виділених з держбюджету на телемарафон. Пропонує ці кошти у нас забрати і створити інформаційні та кібервійська. Пропонує закрити всі державні канали, крім одного, і щоб він виробляв телемарафон», — розповіла голова наглядової ради Суспільного.

Нагадаємо, народна депутатка України Мар’яна Безугла протягом останнього тижня оприлюднила низку постів на своїй фейсбук-сторінці, які присвятила темі доцільності фінансування шести державних каналів, причому до «державних» вона зарахувала і Суспільне мовлення.

У дописі Мар’яна Безугла, зокрема, пише про те, що «є аж 6 (!) державних мовників, але немає інформаційних військ, які росіяни створили собі ще в 2014 році» та що «Суспільне, Дом і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти».  Вона пропонує  залишити фінансування тільки одного каналу, зокрема «Ради» або Суспільного.

Суспільне мовлення оприлюднило відповідь на закиди про діяльність медіакомпанії, які протягом кількох днів з’являються у фейсбуці.

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький під час засідання комітетів заявив, що вони  готові до двох варіантів: або залишатись у марафоні, або розширювати мовлення на Першому каналі.

Комітети Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та зі свободи слова під час свого засідання розглянули питання щодо тиску на Суспільне мовлення, зокрема нападки з боку народної депутатки Мар’яни Безуглої та спроби усунути Суспільне з вечірнього ефіру в національному телемарафоні «Єдині новини». 

Фото: Суспільне

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Уважний читач
20:50 / 03.05.2024
"Щодо пропозиції наглядової ради віддати всі вечірні прайми Суспільному — це була вимога у відповідь на ту, що нас хочуть викинути з вечірнього слоту." - от же маємо :з одного боку наглядова рада Суспільного, з іншого -?????¿¿¿¿¿. Якщо Дон Кіхот воював, то було ясно з ким, - з вітряками. Суспільне зовсім некоректно порівнювати з благородним лицарем. І всеж-таки :хто ображає манєньке суспільне? Назвіть гадів!!!!!!
Уважний дослідник
16:49 / 03.05.2024
Нащо це публікувати 3 травня о 16:20, якщо вже кілька годин відомо, що Суспільне виходить з марафону? Гра Детектора з Суспільним проти логіки триває?
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду