«UA: Крим» та філії Суспільного покажуть проєкт про заслання і повернення кримських татар
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
«UA: Крим» та філії Суспільного покажуть проєкт про заслання і повернення кримських татар
Із 11 травня регіональні телеканали філій Суспільного мовлення показуватимуть цикл передач «Історія кримських татар». Початок о 18:45.
Прем’єра відбулася 10 травня на суспільному супутниковому телеканалі «UA: Крим», де проєкт показують у будні о о 17:20, про це повідомив корпоративний сайт Суспільного.
18 травня, в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, «UA: Крим» покаже усі шість випусків передачі.
«Історія кримських татар» – проєкт про повернення кримських татар до радянської та незалежної України, який відібрали на конкурсі «Створюй із Суспільним» і виробили на аутсорсі.
Авторка проєкту – Фатіма Османова. Із нею через систему Prozorro підписали договір на 333 тис. грн.
За словами Фатіми Османової, серія фільмів побудована таким чином, що окремий герой є віддзеркаленням певного періоду в житті усього народу.
«Всі разом ці герої розповідають 60-річну історію свого народу. Наприклад, перший герой Певат Зеті розповідає історію депортації і свій шлях повернення на Батьківщину. Бекір Умеров, народжений у засланні, — про прищеплену любов до Батьківщини і неймовірне бажання побачити рідний Крим. Історії формування національного руху і перші мітинги в Москві вражають своєю масштабністю і хоробрістю людей, які невтомно боролися за право жити на рідній землі. Зера Бекірова в ті далекі роки була журналісткою кримськотатарської газети, яка пізніше стала “енциклопедією” повернення кримських татар на Батьківщину… Кожен герой зіграв свою важливу роль у поверненні й облаштуванні народу на своїй Батьківщині», – зазначила вона.
Телепроєкт присвячено життю кримських татар у засланні в 60-ті роки й формуванню національного руху, наслідком якого стали багатотисячні мітинги, боротьба за право жити в Криму. Фільми розповідають безпосередньо про тяжкий шлях повернення кримських татар на Батьківщину, перші кроки в Криму та поступове відродження кримськотатарської культури.
Герої програм — очевидці подій того часу, які були активними учасниками національного руху в Узбекистані і в Криму. Зараз вони живуть здебільшого у тимчасово окупованому Криму, але є й ті, що перебралися до материкової України.
Нагадаємо, у 2020 році до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар «UA: Перший» показав документально-хронікальний фільм «Хартлар_#Старі», художній фільм «Хайтарма» та тематичні програми.
Фото: сайт orp.suspilne.media