На Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини

На Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини

16:52,
28 Січня 2020
3191

На Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини

16:52,
28 Січня 2020
3191
На Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини
На Суспільному збільшать бюджет на контент про національні меншини
Суспільний мовник зацікавлений у створенні контенту про національні меншини, тому збільшить бюджет на його виробництво.

Про це сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький під час зустрічі з представниками грецької спільноти, повідомила пресслужба Суспільного. 

«Ми хочемо розширити співпрацю з усіма національними спільнотами, що мешкають в Україні, аби глядач Суспільного бачив різноманіття нашої країни», – зазначив він.

Як відомо «Детектору медіа» з власних джерел, редакції мовлення національних меншин у філіях Суспільного після впровадження нової штатної структури збережуть, кількість працівників не зменшать. Навпаки, у компанії планують розшити колектив редакції мовами національних меншин на каналі «UA: Одеса».

Також сайту відомо з власних джерел, що Координаційний центр мовлення національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України готує до старту перший проєкт про національні меншини. Імовірно, він вийде на екрани у лютому-березні 2020 року.

Нагадаємо, у березні 2018 року Суспільний мовник опублікував нову редакцію «Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України», внісши у документ пропозиції та зауваження громадських активістів і працівників регіональних філій.Текст Концепції можна завантажити тут.

Наразі редакції, які виробляють контент мовами національних меншин, працюють у Закарпатській, Чернівецькій та Одеській філіях Суспільного. Заплановане відкриття додаткових редакцій мовами нацменшин у складі журналістської одиниці в Маріуполі (контент грецькою мовою), Житомирі (контент чеською мовою) та Львові (контент польською мовою).

Згідно з концепцією, у Києві створено Координаційний центр мовлення нацменшин. «Координаційний центр стане місцем, до якого з усіх куточків України буде надходити інформація про найбільш важливі для кожної спільноти події. За поданням координаційного центру загальнонаціональний мовник ("UΛ: Культура") буде створювати програми вищої якості, позаяк володіє кращим обладнанням і має в своєму арсеналі фахові кадри, які проблематично знайти в регіонах (наприклад, режисерів або операторів-постановників для зйомок документальних фільмів). До співпраці з координаційним центром планують залучити регіональних працівників Суспільного мовлення та представників національних меншин», – описано у концепції.

Анастасія Гудима очолила Координаційний центр мовлення національних меншин і уже провела ряд зустрічей з спільнотами національних меншин. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду