Колектив «UA: Донбас» просить владу відновити українське мовлення в Луганській області (ЗВЕРНЕННЯ)
Колектив «UA: Донбас» просить владу відновити українське мовлення в Луганській області (ЗВЕРНЕННЯ)
Заяву колективу опублікував у фейсбуку менеджер «UA: Донбас» Андрій Шаповалов.
«Пост відчаю. П’ятий день в області відсутнє українське мовлення. Може комусь крім нас це ще цікаво? Прошу вважати цей лист офіційним зверненням!», – написав він.
Колектив «UA: Донбас» у зверненні пояснив проблему і наслідки для української влади.
«З 4 квітня 2019 року на території Луганської області частково відключено мовлення українських теле- та радіоканалів. Через знеструмлення об’єктів Концерну радіозв’язку, радіомовлення та телебачення (РРТ) відсутній аналоговий сигнал та цифрове телебачення Т2 у Станиці Луганській, Сватовому, Біловодську, Міловому, Новопскові та Лисичанську.
Через борг перед ТОВ "ЛЕО" (Луганське енергетичне об'єднання – Ред.) з 9: 00 четверга знеструмлено вежу в м. Лисичанськ. Через це, замість українських радіо та телеканалів, на співпадаючих частотах ведуть мовлення пропагандистські радіостанції та телеканали, що розташовані на окупованій території. Така ситуація викликає негативну реакцію жителів Луганської області, ти паче у передвиборчий період. Вона шкодить репутації української влади і перешкоджає вчасному і всебічному інформуванню жителів Луганщини.
Просимо вашого сприяння у відновлення українського мовлення у прифронтовій області», – йдеться у заяві.
До складу «UA: Донбас» входить телеканал «UA: Донбас», який мовить на Луганську та Донецьку області, а також дві радіостанції – «Пульс» (колишня Луганська філія НСТУ) і «Голос Донбасу» (колишня Донецька філія НСТУ).
Нагадаємо, у частині Луганської області вимкнули телевізійне та радіо мовлення через борг Концерну РРТ за електроенергію.
«Медіа Група Україна» також розповсюдила заяву з закликом до Уряду «звернути увагу на позицію Концерну РРТ».
Як писав «Детектор медіа», через заборгованість за поставлену електроенергію 20 та 21 березня було знеструмлено дві вежі Концерну РРТ – в Білопіллі Сумської області та Красногорівці Полтавській області. Через це частина цих областей залишилися без покриття українськими ефірними теле- та радіосигналами.
За словами Сергія Мікрюкова, загалом борг Концерну за електроенергію складає понад мільйон гривень, він сформувався вже в 2019 році. Причому найбільшим боржником серед клієнтів Концерну РРТ за оплату послуг з розповсюдження сигналу і обслуговування передавачів є Національна суспільна телерадіокомпанія України.
25 березня уряд виділив 97 млн грн з резервного фонду державного бюджетуна погашення заборгованості НСТУ перед Концерном РРТ за надані послуги із трансляції телеканалів суспільного мовника.