Журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини запишуть 100 казок за 100 днів

Журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини запишуть 100 казок за 100 днів

10:44,
27 Серпня 2018
4321

Журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини запишуть 100 казок за 100 днів

10:44,
27 Серпня 2018
4321
Журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини запишуть 100 казок за 100 днів
Журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини запишуть 100 казок за 100 днів
Радіо-версії буковинських народних казок, зібрані батьком композитора Володимира Івасюка – Михайлом Івасюком, можна буде почути на різних платформах Суспільного мовника, а також завантажити на смартфон.

Команда Чернівецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України протягом серпня-вересня має намір записати спецпроект «Буковина: Казки», в який увійдуть 100 буковинських народних казок, озвучених журналістами радіо та телебачення Суспільного за 100 днів.

Працівники Суспільного взяли для проекту казки, які свого часу зібрав та упорядкував буковинський письменник Михайло Івасюк, про це йдеться на сайті bukovyna.tv.

Генеральний продюсер Чернівецької філії Суспільного Максим Волошин сказав, що проект «100 казок за 100 днів» — це тільки початок роботи філії для найменшої аудиторії Суспільного мовника Буковини.  «На черзі співпраця з сучасними буковинськими казкарями. Радіоверсію казок можна буде завантажити на смартфон та вмикати дітям як колискову», — додав Максим Волошин.

На створення проекту «100 казок за 100 днів» надихнула команда «Українського радіо», яка презентувала інтернет-платформу «UA: Казки», пояснила кураторка проекту, редакторка «Українського радіо – Буковина» Ольга Калиновська (Воротняк).

«Впродовж серпня-вересня цьогоріч триває активна робота над втіленням нашої ідеї. Одна є відмінність між проектами: казки начитують не знані українські арт-особистості, а журналісти радіо і телебачення Суспільного мовника Буковини. Що саме в кінцевому результаті почують наші слухачі та слухачки – це 100 унікальних народних казок, які записав і упорядкував до друку в Закарпатському видавництві "Ужгород" батько легендарного буковинського композитора Володимира Івасюка – Михайло Григорович (1973 року). І це будуть не просто начитані казки, а емоції кожного учасника проекту, які музично оформлюватиме Тетяна Нікітова. Зокрема, для кожної казки є своя автентична буковинська мелодія, котрих неодна сотня у Злотому фонді Радіо "Буковина"», – розповіла Ольга Калиновська.

«Насправді, це унікальний та дуже важливий проект, особливо, для Буковини. У цих казках зібрана уся буденність та колорит нашого краю. Надзвичайно цікаво було спробувати себе і у такому амплуа (хоча, до цього вже мала досвід у створенні аудіокниги для людей із вадами зору). Сподіваюсь, що проект "Буковина: Казки" вподобають не лише буковинці!», – сказала учасниця проекту, редакторка «Українського радіо – Буковина» Христина Петренко.

Пілотну версію казки «Іван Торбина» можете прослухати за цим посиланням.

Нагадаємо, Суспільне запустило дитячий проект «UA: Казки», який складається із підсайту «:Казки» та цілодобового радіо-казки українською мовою.

Додамо, «Українське радіо: радіо "Скіфія-центр"» Кропивницької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України в ефірі транслювало казки Василя Сухомлинського, 100-річчя якого будуть відзначати 28 вересня 2018 року.

Фото: bukovyna.tv

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду