Львівське суспільне радіо переїхало у телецентр на Високий замок
Львівське суспільне радіо переїхало у телецентр на Високий замок
«Львівське радіо розпочало мовлення з Високого замку. Історичний момент», – написав у себе на сторінці у Facebook керівник відділу відеовиробництва Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України Віктор Ольхов.
Продюсерка Львівської філії НСТУ Уляна Антоник підтвердила сайту «Суспільне. Детектор медіа» цю інформацію і сказала, що ефір із нової студії на Високому замку розпочався о 17:10 із випуску новин, після яких слухачі почули суспільно-політичний проект «У полі зору». Загалом обласне суспільне радіо з 2018 року мовить в ефірі 3 години 10 хвилин у чотирьох відрізках: 7:10-8:00, 12:00-13:00, 17:10-18:00, 20:10-20:50. Решту часу в ефір виходить Перший канал «Українського радіо».
Уляна Антоник зазначила, що наразі у штаті радіо є 9 творчих та один технічний працівники. Станом на 24 травня Львівській філії вдалося повністю звільнити три поверхи у будинку радіо на вул. Князя Романа, 6, яку компанія орендувала у міської ради Львова за 1 гривню. Між міською радою і філією був укладений договір про оренду приміщення за символічну ціну, термін дії якого спливає 8 серпня 2018 року. Надалі компанія мала б орендувати це приміщення на комерційних умовах (як раніше сказала т.в. обов’язків менеджера Наталія Степанова, плата мала б становити за комунальні послуги в розмірі 600 тис. грн на рік і вартість оренди).
Теперішнє «Львівське радіо» є правонаступником організації, яка згідно з документами існує з березня 1940 року. Відтоді уперше за історію «Львівське радіо» розпочало мовлення з Високого замку. «Ми довго готувалися до переїзду, робили все для того, аби слухач не відчув можливих технічних неполадок. На філії маємо фахових головного інженера та інших працівників, які під час відрізків Українського радіо в ефірі Львівського радіо під’єднували апаратуру, тестували, тож у технічному плані все вдалося якнайкраще», – додала Уляна Антоник.
Наразі радіо займає у телецентрі велику студію і два приміщення. «Протягом наступного тижня будемо складати графіки, кому з радійників скільки потрібно часу проводити у редакції. Якщо виявиться, що їм потрібне буде додаткове приміщення, у нас із цим не буде проблем», – сказала продюсерка.
За її словами, у новому приміщенні ведучі і редактори, імовірно, почуваються в екстремальному режимі. «Раніше кожен із них говорив перед мікрофоном в окремій кімнаті, то сьогодні ми працюємо як у звичайних європейських чи комерційних радіостанціях, де ведучі самі себе видають в ефір. Радійники звикають до нового формату мовлення, поки що, аби уникнути мінімальних ризиків, їх страхують технічні працівники»,– пояснила пані Антоник.
У лютому 2018 року громадські активісти та тодішні працівники Львівської філії обурювалися, що «Львівське радіо» має переїхати з орендованого приміщення у телецентр, який належить НСТУ. Як зазначила Уляна Антонюк, нині на філії залишилися працювати ті люди, які хочуть працювати і творити Суспільне як на радіо, так і на телебаченні. «Не було жодних емоційних проблем із переїздом. У радійників були побоювання, що гості відмовляться приходити на Високий замок на прямий ранковий ефір, який розпочинається о 7:15. Мені вдалося їх переконати, що все буде гаразд, адже є ранкова програма "Добрий ранок" на телеканалі "Львів", на яку багато гостей приходять і самі просяться. Має відбутися адаптація до змін, все налагодиться», – сказала Уляна Антоник.
Нагадаємо, приміщення на вул. Князя Романа, 6 є власністю міста. Договір оренди закінчується 4 серпня 2018 року. 22 березня 2018 року депутати Львівської міської ради під час сесії ухвалили рішення щодо створення Львівського комунального підприємства (ЛКП) «Львівське радіо» у приміщенні на вул. Князя Романа, 6. Депутати передбачили 2 млн грн для формування статутного фонду нового комунального підприємства. На базі ЛКП «Львівське радіо» мають намір створити молодіжний медіацентр, медіахаб і музей «Львівського радіо». До цього проекту залучили колишню директорку «Львівського радіо» Мирославу Лубкович, яка вважає, щореформа суспільного телебачення та радіо – це знищення ЗМІ. Про це йдеться на сайті «Вголос».
Додамо, телеканал «Львів» Львівської філії НСТУ кілька років користувався технікою облдержадміністрації, загальною вартістю 2,5 мільйони гривень. Наразі Львівська філія НСТУ повертає владі техніку, щоб позбавитися технічної залежності від ОДА.
Зазначимо, у травні 2018 року Чернігівська та Львівська філії ПАТ «НСТУ» отримали право додати до свого логотипу UA:. Використовувати нові лого «UA: Чернігів» і «UA: Львів» філії зможуть лише після внесення Національною радою з питань телерадіомовлення відповідних змін до ліцензії.