Донецька філія виступила проти ліквідації. На НСТУ кажуть, що це об’єднання в «UA:Донбас»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Донецька філія виступила проти ліквідації. На НСТУ кажуть, що це об’єднання в «UA:Донбас»
20 вересня 2017 року первинна організація Національної спілки журналістів України у філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Донецька регіональна дирекція» на зборах прийняла заяву, в якій йдеться про наміри правління НСТУ здійснити суттєві зміни в організації мовлення телеканалу «До ТеБе» та радіостанції «Голос Донбасу».
Зокрема, у заяві наголошено про наміри приєднати Донецьку філію до Луганської з подальшою ліквідацією телеканалу «До ТеБе» та радіостанції «Голос Донбасу», та створенням на їх базі та базі телеканалу ЛОТ нового мовника «UA:Донбас».
У первинній організації НСЖУ заявили, що ініціатива правління ПАТ «НСТУ» щодо влиття Донецької філії у Луганську філію ПАТ «НСТУ» здається їм несвоєчасною та такою, що наразі буде мати негативні наслідки.
«Сьогодні ми маємо розвивати українське мовлення на Донеччині, а не скорочувати його під прикриттям "оптимізації"», – йдеться у заяві.
Член правління НСТУ, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, Микола Чернотицький пояснив сайту «Суспільне мовлення», що ні в якому разі мова не йде про подальшу ліквідацію телеканалу «До ТеБе» та радіостанції «Голос Донбасу». Навпаки, відбудеться посилення та зміцнення позицій Суспільного в інформаційному просторі Донбасу. Журналісти як працювали для свого регіону, так і продовжать.
Правління Суспільного мовлення повідомило, що ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» створить у Донецькій та Луганській областях мовника, який об’єднає луганський телеканал ЛОТ, радіостанцію «Пульс» з центром у Сєвєродонецьку, донецький регіональний мовник телеканал ДоТБ, який мовить з Краматорська, і радіостанцію «Голос Донбасу», команда якої працює з Києва.
«Таким чином відбудеться посилення та зміцнення позицій Суспільного в інформаційного просторі на цій території. Новостворений мовник функціонуватиме в особливому режимі, зокрема, у Луганську та Донецьку виходитимуть власні новини з урахуванням місцевої специфіки. Тобто журналісти та творчий колектив і надалі працюватимуть над створенням контенту для свого власного регіону. Проте будуть і загальні новини для обох регіонів, а також загальнодержавні новини», – наголосили на НСТУ.
Микола Чернотицький підкреслив, що авторські радіостанції – «Пульс», яка мовить на Луганську область, і "Голос Донбасу", яка мовить на Донецьку область, працюватимуть у штатному режимі. Ці радіостанції люди вже добре знають, слухають та ідентифікують безпосередньо зі своїм регіоном.
«Зараз ми об’єднуємо зусилля ЛОТ і ДоТБ, щоб створити єдиний та потужний регіональний суспільний мовник. Мовник з хорошими технічними та виробничими потужностями. Присутність незалежного українського інформаційного контенту на цій території надзвичайно важлива. Тому наш найперший пріоритет – якісний контент. Однак для його виробництва потрібні технічні, виробничі потужності, а об’єднання двох філій та їхніх ресурсів допоможуть нам досягти цієї мети. Це об'єднання передбачає також оптимізацію адміністративного складу. Проте жодним чином мова не йде про скорочення творчого колективу. Журналісти обох мовників і надалі працюватимуть над контентом для свого регіону. Переконаний, глядачі оцінять якісні зміни в роботі Суспільного на цій території», – розповів СМ Микола Чернотицький.
За даними НСТУ, інфраструктуру обох філій буде збережено, однак буде створено об’єднаний менеджмент, який керуватиме новоствореним мовником.
Нагадаємо, під час робочого візиту у Дніпровську філію НСТУ директор дирекції по роботі з філіями Національної суспільної телерадіокомпанії України Михайло Шматов сказав, що «до кінця року має відбутися об’єднання Луганської та Донецької філій в одну телерадіокомпанію «UA: Донбас» і розпочнеться пілотний проект створення об’єднання філій в хаб і бюро».
Як писав сайт «Суспільне мовлення», 15 червня 2017 року члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики під час виїзного засідання зустрілися з керівництвом філії «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе»). Вони вважають, що позитивного конструктивізму для новин «До ТеБе» замало. В зоні АТО не можна обмежуватися позитивними новинами. Вони порадили керівнику «До ТеБе» Іллі Суздалєву хоча б розвінчувати фейки місцевих каналів, які працюють на окупованій території.
Також додамо, що генеральний директор «1+1» Олександр Ткаченко вважає, що з російською пропагандою на Донбасі треба боротися зовсім інакшими методами, аніж це робить телеканал «До ТеБе». Ілля Суздалєв переконаний, що найкраще мовити не проти пропаганди Росії, а за Україну, що телеканал робить з першого дня відновлення мовлення.
Додамо, головний офіс «До ТеБе» знаходиться у центрі Краматорська у колишньому книжковому магазині, частина штату працює в інших містах області та в Києві. Зокрема, в Києві знаходиться ефірна апаратна радіо «Голос Донбасу», територіальні редакції (корпункти) знаходяться в містах Маріуполь, Покровськ, Бахмут, Волноваха, Костянтинівка.
Наразі «До ТеБе» цілодобово мовить в аналогу, цифрі, на супутнику та в кабельних мережах. Радіо «Голос Донбасу» також мовить цілодобово в ФМ-мережі.
За словами виконуючого обов’язки директора виконавчого філії НСТУ «Донецька регіональна дирекція» (телеканал «До ТеБе» і радіостанція «Голос Донбасу») Іллі Суздалєва, матеріально-технічне забезпечення філії знаходить на вкрай низькому рівні. Наразі 80 % телевізійного та радіовиробництва здійснюється на особистій техніці співробітників або на техніці, наданій у тимчасове користування волонтерами.
На фото Ілля Суздалєв
Фото Світлани Остапи