Віталій Мещеряков: «Проблем із реформуванням у суспільного немає. Є суцільна бюрократія»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Віталій Мещеряков: «Проблем із реформуванням у суспільного немає. Є суцільна бюрократія»
Усі державні телерадіокомпанії (ДТРК), відповідно до закону про створення суспільного мовлення, мають увійти до складу публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Закінчується перший етап реформування, під час якого всі ДТРК увійшли до складу Національної телекомпанії України, ставши її філіями. Наразі триває процес припинення юридичних осіб ДТРК, по закінченню якого розпочнеться другий етап реформи — корпоратизація і створення ПАТ НСТУ. Сайт «Суспільне мовлення» поцікавився в регіональних ТРК, як проходить реформа, з якими труднощами стикаються компанії і які питання найбільше хвилюють їхніх працівників.
Генеральний директор Філії НТКУ «Закарпатська регіональна дирекція» Віталій Мещеряков зазначає, що припинити юридичну особу Закарпатської ОДТРК поки що не вдається через суцільну бюрократію. «Наразі маємо офіційну відмову Держреєстратора щодо закриття Закарпатської ОДТРК із посиланням на місцеву фіскальну службу. Працюємо над переоформленням земельних прав, майна, автотранспорту та ще кількох дрібних проблем», — каже він.
У філії триває десятивідсоткове скорочення, з 1 липня в Закарпатській філії НТКУ залишиться 248,5 штатних одиниць. Зарплата журналістів у середньому становить 3170 грн (на руки отримують близько 2500 грн), тому, за словами Віталія Мещерякова, найбільше людей цікавить покращення умов праці та збільшення зарплатні.
– Віталію, чи є у вас проблеми з припиненням юридичної особи ОДТРК? Які? Коли, на вашу думку, цей процес може бути завершено?
– Проблем як таких немає. Є суцільна державна бюрократія, коли різні відомства хочуть від нас купу довідок. Збираємо. Частини з необхідних документів у нас немає. Звертаємося по допомогу до Держкомтелерадіо та НТКУ. Це потребує часу. Наразі маємо офіційну відмову Держреєстратора щодо закриття Закарпатської ОДТРК із посиланням на місцеву фіскальну службу. Працюємо над переоформленням земельних прав, майна, автотранспорту і ще кількох дрібних проблем.
Важко спрогнозувати, скільки часу займе все це. Багато що залежить не від нас.
– Яким чином нині фінансується ваша філія: як і раніше через Держкомтелерадіо чи вже через НТКУ? Чи були затримки з виплатою заробітної плати? Який у середньому розмір зарплати в журналістів?
– Фінансування, як і раніше, здійснюється через Держкомтелерадіо. Затримка з виплатою заробітної плати справді була. Наразі питання вирішено. Середня нарахована зарплата журналістів нашої телерадіокомпанії становить 3170 гривень. На руки люди отримують близько 2500 грн.
– З яких іще джерел ви можете доплачувати своїм працівникам: спецфонд, рекламні надходження, інше?
– Доплати працівникам можуть здійснюватися зі спецфонду.
– Скільки коштів отримала філія за перший квартал 2016 року від реклами? Яка динаміка цих надходжень: вони збільшуються, зменшуються?
– За перший квартал цього року компанія заробила 105 тисяч гривень. Провальними в плані надходжень були перші два місяці року. Це традиційне для регіону затишшя. Наразі ситуація виправляється. Інтерес рекламодавців і, відповідно, надходження телерадіокомпанії суттєво зростають.
– Чи оголошено вже вашим працівникам про 10 %-ве скорочення? Скільки залишиться працівників після скорочення?
– Так, ми довели до колективу рішення НТКУ з посиланням на доручення прем’єр-міністра України та лист Держкомтелерадіо щодо «скорочення працівників щонайменше на 10 % керівного, адміністративного, управлінського, господарського-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують будівлі». З 1 липня в Закарпатській філії НТКУ залишиться 248,5 штатних одиниць.
– Які запитання найчастіше ставлять вам члени колективу щодо процесу створення суспільного мовлення? Що їх найбільше хвилює?
– Найбільше людей цікавить покращення умов праці та збільшення зарплатні.