У Святогірську відродився журналістський фестиваль «Жми на RECord!»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Святогірську відродився журналістський фестиваль «Жми на RECord!»
Відкритий фестиваль дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!» має чотирнадцятирічну історію, проте за цей час юнкори зустрічалися лише 13 разів. Через події на Донбасі минулого року проведення фестивалю довелось скасувати, а 2015 року організатори вирішили відродити популярний захід, бо вважають, що з відновленням молодіжних зустрічей якнайскоріше відновиться і мир в регіоні.
«Зібрати учасників було дуже важко – люди бояться їхати до нас. Тому, все ж провівши фестиваль цього року, ми дали своїм колегам меседж на майбутнє – на Донбасі є безпечні території, де місцеві жителі роблять усе, аби берегти мирне життя та робити його кращим», - розповів один з організаторів «Жми на RECord!» заступник головного редактора Донецької обласної державної телерадіокомпанії Ілля Суздалєв.
Головним організатором фестивалю став Донецький обласний дитячо-молодіжний центр, який вже багато років опікується розвитком юнацьких медіа. «У нас цього року було дуже представницьке журі, яке очолив відомий журналіст Костянтин Грубич. Приємно, що до нас приїхав і колишній учасник “Жми на RECord!”, а нині журналіст каналу “Інтер” Дмитро Чистяков. Упевнена, що з такою підтримкою наступного року ми зробимо наш фестиваль ще більш масштабним та різноплановим», - зазначила голова оргкомітету, директор Донецького обласного дитячо-молодіжного центру Тетяна Маккавєєва,.
У рамках фестивалю відбувся традиційний бліц-конкурс, в якому учасники – газетники, фотографи, телевізійники та радійники – змагались в оперативному виданні спецвипусків власних медіа. Окрім цього, щодня проходили майстер-класи, зустрічі з відомими журналістами. Учасники завітали і до робочого кабінету голови Донецької облдержадміністрації, де поспілкувались з його господарем Павлом Жебрівським про роль медіа в сучасному житті регіону.
За підсумками бліц-конкурсу та розгляду членами журі домашніх робіт, у номінації «Фото» переміг Владислав Пєньков з дружківської шкільної газети «Родная дюжина». Кращими у «Телебаченні» стали представники медіа-групи «Академія» з Краматорська. У «Пресі» перше місце отримали юнкори з артемівського шкільного видання «Дважды два». Перемогу у номінації «Радіо» та гран-прі фестивалю здобула Народна студія телебачення та преси «Розовый слон» з Добропілля. Національна спілка журналістів України одному з переможців подарувала планшет.
фото Ірини Горбасьової та Михайла Бакузова
Іван Вєладзус, для «Суспільного мовлення»