«UA: Перший» покаже фільм «Вбити Гітлера» до Дня вигнання нацистських окупантів із України

У цей день Суспільне о 21:47 покаже художній фільм «Вбити Гітлера (13 хвилин)» німецького режисера Олівера Гіршбігеля. Це розповідь про 36-річного теслю Георга Ельзера з маленького містечка на півдні Німеччини, якому майже вдалося на початку Другої світової війни вбити Адольфа Гітлера.

Усього 13 хвилин не вистачило. 8 листопада 1939 року в мюнхенській пивній «Бюргербройкеллер», де Гітлер щороку в річницю «Пивного путчу» виступав перед ветеранами Націонал-соціалістичної робочої партії Німеччини, Ельзер вмонтував саморобний вибуховий пристрій з годинниковим механізмом в колону, перед якою зазвичай встановлювали трибуну для вождя. Фільм вийшов у прокат у 2015 році.

Перед тим упродовж дня буде ряд інших фільмів та проєктів: в ефірі вийдуть документальний фільм «Іспит на людяність» (о 12:00, з повтором о 19:58), документальний проєкт «Голодомор. Світ знав, але мовчав» (о 13:14), проєкт «100 років української історії за 100 хвилин. 1940-ві роки» (о 13:37) і документальний фільм «Мисливці на нацистів» (о 14:09). 

Нагадаємо, 21 листопада, у День гідності та свободи, в ефірі «UA: Першого» вийде документальний фільм про Революцію гідності. Фльм знімає режисерка-документалістка Сніжана Потапчук. 

comments powered by Disqus