«UA: Культура» покаже фільм власного виробництва про Голодомор

28 листопадао 19:45 , до Дня пам’яті жертв Голодомору, суспільний телеканал «UA: Культура» покаже документальний фільм власного виробництва «Бабусю, розкажи про Голодомор».

Фільм зняли Анна Єресько та Олена Зашко, повідомляє пресслужба Суспільного.  

В основі фільму історія трьох жінок, які пережили Голодомор 1930-х років, крізь призму спогадів їхніх нащадків.

Бабуся однієї з героїнь Світлани Заліщук залишила після себе щоденник, в якому занотувала свої спогади про страшні часи. 12-річна дівчинка Вероніка з Умані разом із мамою зняли фільм про свою бабусю Ксеню Логвинюк, яка розповідала, де люди знаходили їжу та як рятувалися від голодної смерті. Ще одна 12-річна героїня фільму Саша не застала свою прабабусю живою, але за розповідями батька відтворила переживання своєї родички.       

За словами Олени Зашко, вони хотіли поглянути на цю тему через онуків тих, хто вижив у 1932–1933 роках. «Це нове покоління, яке продовжує зберігати пам’ять про бабусь і дідусів, передає ці розповіді вже своїм дітям. І це так важливо — не забувати про своїх пращурів і зберігати їхні історії», – сказала вона.

У документальній стрічці зібрані унікальні свідчення жінок, за якими можна скласти правдиву картину страшних подій. «Лободу їли, кропиву, продавала на базарі у Жашкові черепах, аби купити трохи хліба, — крізь плач розповідає у фільмі бабуся Ксеня Логвинюк. — Я вижила, братик мій вижив, а один найменший помер. Казав: «Мамочко, я їсточки хочу! Мамочко, я хлібчика хочу!» А де візьмеш, як немає?»

Нагадаємо, 28 листопада на «UA: Першому» відбудеться прем’єра документального фільму власного виробництва «Діти Великого голоду» про Голодомор в Україні 1932–1933 років.

Додамо, у 2020 році Україна та світ вшановуватимуть невинно вбитих голодом у 1932–33 роках українців 28 листопада, у четверту суботу листопада.

comments powered by Disqus