Майкл Щур вестиме вечірнє шоу на «UA: Крим» (ФОТО)

Це разова акція, якою на Суспільному святкуватимуть День кримськотатарського прапора. Про це сайту «Детектор медіа» сказали креативний продюсер каналу «UA: Крим» Муслім Умєров та креативна продюсерка спецпроєкту, ведуча «UA: Крим» Єлизавета Цареградська.

За їхніми словами, наразі не йде мова про те, що «Вечірнє шоу з Майклом Щуром» виходитиме надалі. Хоча організаторам проекту хотілося б його розгорнути і з логічною послідовності випускали цей проект надалі та поки що вони ні з ким про це не говорили.

Муслім Умєров розповів «ДМ», що Майкла Щура запросили на роль ведучого, оскільки він –впізнана людина для українського глядача, яка розуміє, що багато хто в Україні не знає про кримських татар та їхню культуру, що кримські татари, як і українці думають про одне і те саме.

Згідно з планом, прямий ефір вечірнього шоу розпочнеться о 21:50 і триватиме годину. Організатори запрошують долучитися усіх бажаючих до заходу і стати глядачем у студії. Для цього потрібно прийти у телецентр «Олівець» о 21: 00, попередньої зареєструвавшись за посиланням.

Спецпроект паралельно транслюватимуть на «UA: Першому».

«Вечірнє шоу з Майклом Щуром» буде складатися з трьох блоків, під час яких посол Литви Марюс Януконіс розповість, чому Литва визнала депортацію кримських татар геноцидом, політичний діяч Мустафа Джемілєв згадає про те, як він, маючи 1 рік, пережив депортацію, міністр закордонних справ України Павло Клімкін опише зовнішню політику щодо кримськотатарського питання за останні 5 років після окупації Криму. Також гостями шоу стануть режисери та актори Ахтем Сейтаблаєв і Наріман Алієв, дизайнерка Леніє Ібрагімова, яка має бренд busurmanka LeniE, вдягає українських та кримськотатарських зірок, міністр культури Євген Нищук із радницею Есмою Аджиєвою.

Муслім Умєров

Наприкінці шоу наживо виступлять кримськотатарський хіп-хоп гурт Tur і співачка Аліна Паш.

Після шоу, о 23:00, гостей, які прийдуть на прямий ефір у студію, запрошують на вечірку з DJ-сетом від Володимира Сіваша (DJ Sivash), а також частування стравами кримськотатарської кухні.

«UA: Крим» не має своєї студії. Спецпроект зніматимуть в одному з найбільших павільйонів АСБ-2, де відбувалися зйомки попередніх сезонів «Вечірнього шоу», яке вів Майкл Щур у першому сезоні та Юрій Макаренко з Істаном Розумним у другому сезоні.

Дизайн студії залишиться майже таким самим, як і був під час ток-шоу з Майклом Щуром. «Штори під прапор», – жартує Муслім Умєров.

Студію почали готувати до шоу за кілька днів. До проекту залучені троє людей з «UA: Крим», серед яких Муслім Умєров та Єлизавета Цареградська, решту персоналу запросили з Центральної дирекції.

Муслім Умєров вважає, що кримська аудиторія уже втомилася від не дуже приємних новин, тому цього разу вибрали формат вечірнього шоу. «Для того, щоб нас дивилися, ми маємо підлаштовуватися під психологію», – зазначив  пан Умєров.

Єлизавета Цареградська

Єлизавета Цареградська додала, що у цьому проекті вперше спробувала себе у новій ролі креативного продюсера. Вона писала сценарій, домовлялася зі всіма людьми, залученими у проект, займалася організацією на рівні з Муслімом Умєровим.

Каже, що у «Вечірньому шоу» порушуватимуть дуже важкі теми, як от геноцид кримськотатарського народу, але подаватимуть їх у формі ознайомлення.

«Ми не збираємося сидіти і плакати. Ми маємо на меті сказати: «Зупиніться! Погляньте, ви точно знаєте, що це було? А було отак  і так». Це маленький поштовх подумати над темою і що з цим робити далі», – зазначила креативна продюсерка шоу.

Проект повністю фінансується з бюджету телеканалу «UA: Крим». «Бюджету вистачило, навіть примудрилися на цьому проекті не витратити і половини тих грошей, які були закладені першопочатково», – розповіла   Єлизавета Цареградська.

Нагадаємо, кримські татари, корінний народ Криму, 26 червня відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу («Кримськотатарського національного з'їзду»), який пройшов 26-27 червня в Сімферополі в 1991 році.

Прапор кримських татар – це полотно небесного кольору із зображеним на ньому знаком – тамга – золотого кольору.

Фото: Валентини Балабанової

comments powered by Disqus