До дня людей з інвалідністю «UA:Перший», «UA:Культура», «UA:Крим» покажуть відеоролики з уроками жестової мови

3 грудня у Міжнародний день людей з інвалідністю в ефірі телеканалів суспільного мовлення «UA:Перший», «UA:Культура», «UA:Крим» будуть міжпрограмні відеоролики з уроками жестової мови. Про це повідомляє прес-служба НСТУ.

Сурдоперекладачка Тетяна Журкова навчить телеглядачів простим і часто вживаним фразам жестовою мовою. Як представитися, як попросити про допомогу, як дістатися потрібного місця, як розрахуватися готівкою чи карткою та навіть як освідчитися у коханні – все це можна сказати кількома рухами, які легко запам’ятати.

«У програмі "Лайфхак українською" ми разом з ведучими та акторами вчилися жестовій мові у побутових ситуаціях. Ми робимо наше відео для того, щоб стати ближчими до людей, які не чують, і мати змогу спілкуватися без обмежень. Повірте, це доступно для кожного», – запевняє глядачів Тетяна Журкова.

За інформацією прес-служби, Суспільний мовник часто порушує питання інклюзії – процесу включення людей з інвалідністю в активне суспільне життя. Окрім уроків жестової мови в програмі «Лайфхак українською», окрема рубрика, присвячена інклюзії, була й у випусках «#@)₴?$0 з Майклом Щуром», яку вів Дмитро Щебетюк. В дитячому ляльковому шоу «Додолики» герої пояснювали малюкам, як нормально сприймати однолітків з інвалідністю. А нещодавно на Суспільному відбулася прем’єра проекту «Разом», де ведуча Дар’я Кузнєцова проживає день разом із героями, які мають інвалідність.

comments powered by Disqus