До 150-річчя Лесі Українки «UA: Культура» покаже наживо оперу LE Влада Троїцького і тематичні проєкти

25 лютого до 150-річчя Лесі Українки на суспільному телеканалі «UA: Культура» покажуть прямоефірну трансляцію Re:post-опери LE Влада Троїцького, екскурсію музеєм Лесі Українки у Колодяжному та прозвучать вірші Лесі Українки у виконанні відомих українців.

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

О 16:25 у програмі «Ідемо в музей» ведуча Ольга Носко проведе екскурсію музеєм Лесі Українки у Колодяжному. Літературний музей та два меморіальних будинки, де мешкала родина Косачів і письменниця провела молоді літа, розкажуть не тільки про її творчий шлях та внесок в українську культуру, а й про побут й уклад життя письменниці та її сім’ї.

О 17:45 — програма «Культові українці: позначені гривнею». Ведуча Софія Челяк разом із фотографом Валентином Кузаном дослідять, чому на першому варіанті двохсотгривневої купюри опинився знімок, який поетка зовсім не любила. А ведучий Олександр Алфьоров із літературознавицею Богданою Романцовою пов'яжуть прогресивні літературні погляди Лесі Українки з її пізнанням світу.

О 18:10 у програмі «Пишемо історію» глядачі дізнаються, чому Леся Українка популярна не тільки в Україні, а й за кордоном, та які надбання вона залишила для суспільства і культури.

О 19:10 відбудеться пряма трансляція з Українського дому прем’єрного показу Re:post-опера LE, опери Влада Троїцького. Вистава трансформує образ Лесі Українки, муміфікований радянською освітою та пропагандою, показує її живою людиною, борцем, просвітницею, яка закладала основи української державності, вписавши українську культуру у світовий контекст.

О 22:15 відбудеться презентація книги Мирослава Лаюка про Лесю Українку «Залізна вода». Письменник Мирослав Лаюк у розмові з ведучим Лук’яном Галкіним розповість про експедицію у далеке карпатське село; про те, як вдалося пройтися стежками Лесі Українки та яких людей він зустрів на своєму шляху.

Впродовж дня на телеканалі вірші Лесі Українки читатимуть відомі українці, серед яких Арсен МірзоянАхтем СеітаблаєвМирослава БарчукОльга Сумська та Ярослава Кравченко.

Нагадаємо, Мінкульт запустив сайт до 150-річчя Лесі Українки.

У грудні 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурси на створення документального фільму та роликів про Лесю Українку

comments powered by Disqus