Із телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми

Із телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми

13:05,
13 Листопада 2018
5926

Із телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми

13:05,
13 Листопада 2018
5926
Із телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми
Із телеканалу «Запоріжжя» звільнилася частина команди ранкової програми
12 листопада п’ятеро працівників програми «Ранок» на телеканалі «Запоріжжя» Запорізької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України звільнилися за власним бажанням. За їхніми словами, причиною стала неповага продюсерки філії Наталії Андреєвої до команди «Ранку». Наталія Андреєва зазначила, що ці співробітники ще раніше повідомляли кожен по окремості, що з різних причин планують звільнитись наприкінці 2018 року, у зв’язку з цим одночасне написання заяв про звільнення їй видається схожою на маніпуляцію. Також вона зазначила, що творча група «Ранок» часто проявляла неповагу до колективу філії, змушувала колег затримуватись на роботі через неналежне планування своєї роботи всередині редакції.

Про звільнення з телеканалу «Запоріжжя» написав у себе на сторінці Олесь Барліг (керівник розважального мовлення телеканалу «Запоріжжя» Віталій Бабенко). Він та ще четверо його колег 12 листопада отримали трудові книжки та залишилися без роботи.

«З метою запобігти поширенню недостовірної інформації, наголосимо: ми звільнилися не тому, що знайшли для себе кращі місця роботи. Таких місць не знайдено. Кожен і кожна з нас звільнлися з метою не бути заручником/заручницею цієї системної помилки», – написав він.

Олесь Барліг (Віталій Бабенко) вважає, що у філії відбулося психологічне насильство.

«Головна особливість Суспільного в тому, що воно має бути максимально партнерським за свою природою. Оскільки телерадіокомпанія є інструмент позитивних соціальних змін, що працює на гроші платників податків – тут підлеглі є такими роботодавцями для свого керівництва, як і у зворотному напрямку. Однак за фасадом декларованих цінностей ми системно зустрічали тоталітарну модель, коли примхи і капризи стають визначальними для формування виробничих задач для підлеглих. А на запитання: "В чому доцільність цього рішення?" вже звичним стало чути у відповідь: "Бо я так хочу". А критика подібних дій – викликала лише помсту «для неслухняних», коли серед іншого колег заохочували писати один на одного доповідні. Тож враховуючи все це, і зокрема випадки, що напряму розцінюються нами як прояви психологічного насильства – керівництво не могло залишатися для нас, ані професійним, ані моральним авторитето», – додав він.

У зверненні до голови редакційної ради філії ПАТ «НСТУ» «Запорізька регіональна дирекція» Людмили Долженко, голови редакційної ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Ольги Вакало, голови профспілкової організації філії ПАТ «НСТУ» «Запорізька регіональна дирекція» Валентина Пересипкіна частина творчої команди «Ранку» (Бабенко В.С., Романюк А.О., Одинока В.О., Посунько В.В., Тислицька І.В.) повідомила:

«Попри це, на жаль, ухвалили рішення колективного звільнення, оскільки відчуваємо, що декларовані цінності Суспільного (а саме: повага, довіра, чесність, відкритість, незалежність, гідність) в умовах робочого процесу деформуються і втрачають своє первинне значення. Саме через це зникає мотивація виконувати свої безпосередні професійні обов’язки і здійснювати покладену на нас місію».

У редакційній раді філії сказали «Детектору медіа», що будуть вивчати це питання.

Олесь Барліг пояснив «Детектору медіа», що одночасне звільнення частини колективу – це вияв протесту проти продюсерки Наталії Андреєвої.

За його словами, причиною звільнення стала ситуація з  редакторкою творчої групи «Ранок» Ілоною Тислицькою.

«На неї було здійснене психологічне насилля та вербальна агресія. Стажерка, яка була свідком цієї ситуації, перебувала після цього в стресовому стані. Ілона не погодила зі старшим оператором позапланову зйомку рано вранці. Тому поїхала на зйомку зі своїм телефоном і селфі-палкою (такий технічний формат роботи є звичною практикою для нашої творчої групи). Десь через годину після повернення зі зйомки до кабінету увійшла наша Продюсерка Наталія Андреєва у вкрай неприйнятній та агресивній формі здійснила словесну догану за непогоджені дії зі старшим оператором. Для нас стало зрозуміло, що на місці Ілони (жертвою таких неадекватних дій) міг би бути будь-хто з нас. Бо настільки неетична поведінка не була винятком в комунікативних стратегіях пані Наталії», – розповів Олесь Барліг.

Наталія Андреєва у коментарі «Детектору медіа» пояснила, що відбулося у колективі.

«З телеканалом “Запоріжжя” я понад 10 років, у тому числі до призначення продюсеркою філії суспільного мовника очолювала молодіжну редакцію, тобто фактично була й шеф-редакторкою ранкового шоу. Тож добре знаю їхню роботу і можу вневнено сказати, що у нашому колективі ранкову редакцію завжди підтримували, надавали усю необхідну допомогу, сприяли у реалізації ідей. Уся комунікація у нас ведеться конструктивно та з дотриманням ділової етики. Проте це не виключає критики та обґрунтованих зауважень щодо якості роботи, адже ми працюємо на спільний результат. У нас виникали претензії щодо якості та організації роботи учасників цієї творчої групи, тож ми спільно працювали над помилками, намагались налаштувати процес. Натомість творча група «Ранок» часто проявляла неповагу до колективу філії, змушувала колег затримуватись на роботі через неналежне планування своєї роботи всередині редакції», – зазначила вона.  

Продюсерка вважає, що у робочих стосунках немає місця для особистих образ чи конфліктів на підставі конструктивних зауважень щодо якості роботи.

«Історія з демаршем та одночасним написанням заяв про звільнення мені видається схожою на маніпуляцію, адже самі учасники ще раніше повідомляли кожен по окремості, що з різних причин планують звільнитись наприкінці 2018 року», – додала Наталія Андреєва.

За її словами, серед тих, хто звільнився:

- керівник розважального мовлення телеканалу «Запоріжжя» Віталій Бабенко перевіряв сценарії колег, робив кілька сюжетів до суботнього випуску ранкового ефіру, вів програму «Рефрен».

- ведучі Віктор Посунько та Антоніна Романюк писали сценарії ранкового ефіру, інколи записували бліц-опитування, Антоніна робила рубрики, що побудовані на синхронах, знімала сюжети.

- журналістки Вікторія Одинока та Ілона Тислицька готували сюжети.

Через цю ситуацію програма «Ранок» на телеканалі «Запоріжжя» 13 листопада вийшла у записі, а не в прямому ефірі, як це було раніше. Наталія Андреєва сказала, що шукає нових людей у команду:

«Поки що в ефірі телеканалу “Запоріжжя” будуть йти дайджести ранкових шоу. Втім ми працюємо над тим, щоб якомога швидше знайти заміну і відновити штатну роботу ранкових ефірів. Ми шукаємо ведучих та журналістів. Наразі є гідні претенденти серед тих, хто записався до програми «Практикум на Суспільному”. Також ми запрошуємо надсилати свої резюме усіх охочих стати новими обличчями запорізьких "Ранків"».

Нагадаємо, у серпні 2018 року ведуча «UA:Запоріжжя» Катерина Базаркіна пояснила, чому звільнилася з каналу. У прес-службі НСТУ пояснили, що до якості роботи Катерини Базаркіної були суттєві зауваження.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду