На «UA: Радіо Культура» стартує проєкт із митцями, які пережили ув’язнення

Проєкт матиме формат радіобесід, прямий ефір вестимуть із «Мистецького арсеналу», де триває виставка «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації», про це повідомляє сайт «UA: Суспільне мовлення».

До участі в бесідах запросять митців, які пережили ув’язнення, обмеження пересування та інші досвіди несвободи, із якими дали чи дають собі раду за допомогою мистецтва.

Гостем першої програми стане Ігор Козловський — релігієзнавець, який провів у полоні терористів «ДНР» майже два роки. 

Директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська-Люта розповіла, що доробок Параски Плитки-Горицвіт, дивом уцілілий і на довгі часи забутий, нині повертається в український культурний простір. «Її досвід відгукується нам зараз: ув’язнена радянською владою молодою, вона провела десять років у таборах. І там, і після повернення до Криворівні вона багато творила. І цей доробок вражає своєю позитивною, життєствердною силою. І наш проєкт з UA: Радіо Культура — один зі шляхів повернення Параски Плитки до культурного контексту», — сказала вона.

За словами продюсерки «UA: Радіо Культура» Ірини Славінської, Параска Плитка-Горицвіт є не якимось «наївом», а цікавою для осмислення рольовою моделлю. «Для нас важливо поставити її в контекст — сучасний та історичний. Саме тому ми запросили до розмови мисткинь і митців, які знають, що таке несвобода. І які вирвалися за її межі за допомогою творчості. Тому ми щасливі, що й далі працюємо спільно з Мистецьким арсеналом над цим неймовірним проєктом», — додала вона.

Нагадаємо, «UA: Радіо Культура» можна слухати у FM-діапазоні свого міста, на сайті  або в мобільному застосунку suspilne.radio.

Із 1 вересня третій канал Суспільного радіо UA: Радіо Культура мовить у FM-діапазоні в Києві — 97,6 FM.

comments powered by Disqus