На радіо «Культура» запустили міжнародний проєкт «Жінки в музиці»

Щодня о 9:50 та о 18:10 в ефірі радіо «Культура» звучать радіолистівки «Жінки в музиці. Чотирнадцять історій», присвячені жінкам-композиторкам, які за різних часів та в різних країнах виборювали право називатися композиторками.

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

8 Березня о 13:00, у Міжнародний жіночий день, за мотивами цих передач вийде спецпроєкт.

«Жінки в музиці» — це українська адаптація проєкту Європейської мовної спілки, створеного спеціально до Міжнародного жіночого дня. Оригінальні ролики створені Данським радіо за участі BBC. 

Окрім України, проєкт звучатиме ще в 17 європейських країнах. Редакція радіо «Культура» відібрала 7 найцікавіших історій, а також створила в цьому ж форматі сім оригінальних історій про українських композиторок. 

Слухачі програми «Жінки в музиці. Чотирнадцять історій» почують музику та історії Гільдеґарди Бінгенської, Франчески Каччіні, Клари Шуман, Етель Сміт, Сесіль Шамінад, Лілі Буланже та Флоренс Прайс, а також Людмили Александрової, Стефанії Туркевич, Жанни Колодуб, Вікторії Польової, Лесі Дичко, Богдани Фільц та Алли Загайкевич.

За словами координаторки проєкту від департаменту закордонного співробітництва НСТУАнни Орленко, у цьому проєктівисвітлено найяскравіші та найважчі моменти життя талановитих композиторок різних епох, країн та суспільних прошарків, про яких більшість із нас ніколи навіть не чула. Жінка-митець досить довго вважалася неперспективною, що призвело до забуття чималої кількості талантів.

comments powered by Disqus