На радіо «Культура» відбудеться тиждень радіодрам за творами Володимира Винниченка

Про це повідомляє пресслужба Суспільного.

За словами головної редакторки літературних програм та радіотеатру радіо «Культура» Наталі Коломієць, у фондах «Українського радіо» зберігається велика колекція записів за мотивами творів Володимира Винниченка.

«Серед них є ті, які зробили метри українського театру багато років тому, а також нові. Ми прагнемо, щоб якомога більше людей відкрили для себе Володимира Винниченка», — зазначила вона.

Тиждень радіодрам за творами Володимира Винниченка відкриє у суботу, 25 липня, радіовистава«Закон» – психологічна драма зі сміливим сюжетом, написана 1923 року.

 В основі — історія сімейної пари, яка зважується довірити іншій жінці народити для них дитину. Однак усе завершується зовсім не так, як того сподівалися герої. Початок радіовистави о 21:00.

Інсценізація і музика — Наталії Стрижевської та Світлани Гудзь-Войтенко. Головні ролі в радіодрамі виконали Олександр ІгнатушаГалина ЯблонськаАнатолій ГнатюкІрина Сопіт та Лариса Недін. Звукорежисерка — Катерина Шугаєва.

«Винниченко в цій п’єсі дає зрозуміти, що не лише жінка прагне материнства, а й чоловік хоче бути батьком. Коли ми з режисеркою-постановницею Наталею Стрижевською працювали над радіодрамою, то мали велике сердечне бажання акцентувати увагу на цьому людському аспекті осмислення теми й проблеми, навколо яких сьогодні точаться гострі дискусії», — прокоментувала Світлана Гудзь-Войтенко.

А з понеділка, 27 липня, щобудня в межах програми «Радіотеатр» о 12:00 звучатимуть інші унікальні записи творів Володимира Винниченка з фондів «Українського радіо».

  • 27 липня — радіовистава «Чорна Пантера і Білий Медвідь»
  • 28 липня — радіодрама за оповіданнями «Бабусин подарунок» та «Федько-халамидник»
  • 29 липня — радіовистава «Натусь»
  • 30 липня — радіовистава «Брехня»
  • 31 липня — радіовистава «Момент»

Нагадаємо, на радіо «Культура» на час карантину побільшало поезії та радіотеатру, який звучить щодня о 12:07 та 21:00. 

comments powered by Disqus