Юрій Андрухович вночі на «Українському радіо» презентує свій новий роман

У ніч з 12 на 13 грудня, о 00:07, в ефірі програми «Нічна вахта» на «Українському радіо» та на радіо «Культура» Юрій Андрухович презентує свій новий роман «Радіо Ніч» у форматі перфомансу.

Про це повідомила пресслужба Суспільного.

Це буде перфоманс на межі радіодрами та моноспектаклю наживо. На радіо Юрій Андрухович перевтілиться наживо у роль радіоведучого, головного героя свого роману «Радіо Ніч». Він читатиме уривки з «Радіо Ночі» у супроводі спеціально створеної музики та спецефектів.

Перед перфомансом на «Українському радіо» відбудеться онлайн-презентація на youtube-каналі та facebook-сторінці «Суспільне Культура». Початок о 22:00. Телеверсію презентації глядачі побачать у п’ятницю, 18 грудня, о 22:05 на телеканалі «UA: Культура» або на сайті «Суспільне Культура» в розділі «Онлайн».

Модератором ефіру стане філософ і письменник Володимир Єрмоленко. Всі охочі зможуть поставити свої запитання письменнику в коментарях під трансляцією, модератор зачитає їх в ефірі. Наприкінці презентації Юрій Андрухович обере авторів найцікавіших запитань та подарує книжки з автографами.

Ідея роману з’явилася в автора кілька років тому, коли під час інтерв’ю на варшавській радіостанції у письменника запитали, чим би він займався, якби перестав писати? На це Андрухович відповів, що заснував би власну радіостанцію. Радіостанція була б винятково нічною, в її ефірі лунала б музика та роздуми-монологи ведучого. Так ще 15 років тому виникла ідея тексту, і весь цей час автор до неї не звертався аж до завершення роботи над «Коханцями Юстиції» у 2019 році. 

Протагоніст роману, музичний герой барикад Йосип Ротський, рятуючись від переслідування спецслужбами, недоречної любові та банківських спокус, знаходить сховок у приміщенні, звідки можна вести нічний радіоефір. Так з’являються монологи автора і музичний Список Ротського, один трек із якого прозвучить під час перфомансу на «Українському радіо».

Нагадаємо, Суспільне не вперше виступає організатором презенатцій. Раніше свої книги на телеканалі «UA: Культура» та на його сторінках у соцмережах презентували Сергій Жадан, Олег Сенцов та Тетяна Терен із Тарасом Прохаськом. 

comments powered by Disqus