У НСТУ створили сайт «UA: Класична музика»

Поруч із кожним треком на «UA: Класична музика» доступна інформація з деталями про оркестр або музиканта, йдеться на сайті suspilne.media.

«До переліку увійшли твори Леонтовича, Скорика, Лисенка, Мусоргського, Рахманінова, Римського-Корсакова, Бетховена, Чайковського, Шостаковича, Хачатуряна, Дебюсі, Баха, Шопена, Моцарта, Штрауса, Вівальді, Бізе, Гріга, Офенбаха, Верді, Вагнера, Брамса та багатьох інших композиторів», – зазначили у компанії.  

Всі композиції записані у різні роки різними виконавцями та оцифровані в єдину базу. Серед виконавців є Симфонічний оркестр Українського радіо, Академічний хор ім. П. Майбороди Українського радіо, скрипалька Мирослава Которович, Державний духовний оркестр України, піаніст Юрій Кот та інші.

«Це просто класика. Із фондів Суспільного мовника. Раніше ці записи зберігались на полицях архівів. Інколи їх діставали, щоб транслювати по радіо. А тепер їх може слухати кожен у зручний час і в будь-якому місці. Вічна класика і золотий фонд українського радіо не зазвучать по-новому від того, що вони стали цифровими», – йдеться на сайті «UA: Класична музика».

У НСТУ обіцяють, що найближчим часом планується запуск безкоштовних додатків для смартфонів на Android та iOS, аби класична музика була доступною будь-де й будь-коли.

Проект здійснено завдяки співпраці двох підрозділів ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія»: департаменту цифрових платформ та радіо.

Нагадаємо, 2 березня НСТУ запустила дитячий проект «:Казки», який складається із підсайту «:Казки» та цілодобового радіо «Казки» українською мовою.

comments powered by Disqus