На «Українському радіо» та радіо «Культура» вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

На «Українському радіо» та радіо «Культура» вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

15:51,
22 Лютого 2021
5740

На «Українському радіо» та радіо «Культура» вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

15:51,
22 Лютого 2021
5740
На «Українському радіо» та радіо «Культура» вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки
На «Українському радіо» та радіо «Культура» вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки
Проєкти звучатимуть в радіоефірі упродовж тижня.

Із 22 лютого «Українське радіо» та радіо «Культура» запускають низку спецпроєктів, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Зокрема, з 22 по 27 лютого о 9:40 та о 19:40 на "Українському радіо" звучатиме шестисерійний документальний радіофільм Романа Коляди «Леся Українка. Відлуння». Перша серія уже доступна в архіві.

До створення спецпроєкту долучилися українські митці, які у своїй творчості зверталися до текстів письменниці. Вони спробують осягнути значення Лесі Українки в різних аспектах її творчого життя: від поезії до історичної драми, від впливу на формування літературної української мови до значення її громадсько-політичної діяльності тощо.

Починаючи з 22 лютого, на «Українському радіо» транслюватимуть протягом тижня у міжпрограмному просторі проєкт «Краса слова і сила духу».  Відомі українці читатимуть свої улюблені рядки з творів Лесі Українки.

Також звучатиме щоденний міжпрограмний проєкт, у якому розповідаються цікаві й маловідомі факти з життя Лесі Українки та звучать цитати з її творів.

25 лютого — у день народження письменниці — на радіо «Культура» відбудеться прем’єра 30-серійного радіосеріалу «Леся Українка. 30 радіоісторій». Сценарій для нового проєкту створив письменник Мирослав Лаюк. Голосами радіоісторій стали зірки театру й кіно: Євген Нищук, Дмитро Рибалевський, Римма Зюбіна, Ольга Сумська та інші актори. Продюсерка проєкту — Олена Гусейнова.

25 лютого о 21:00 у програмі «Радіотеатр» на радіо «Культура» презентують спільний проєкт Суспільного та Національного академічного театру імені Лесі Українки, в якому акторки театру читатимуть вибрані поезії письменниці. Зокрема, Лариса Кадочникова читатиме єдиний вірш Лесі Українки, написаний російською мовою: «Когда цветет никотиана». Також у цьому спецпроєкті прозвучать фондові записи «Українського радіо» поезій Лесі Українки у виконанні культових акторок української театральної сцени: Наталі Ужвій, Ади Роговцевої, Ольги Кусенко, Раїси Колосової.

Окрім того, з 25 лютого вірші Лесі Українки у виконанні зірок українського екрана та сцени звучатимуть щотижня у програмі «Поезія на Радіо Культура». Зокрема о 17:50 звучатиме добірка поезій, присвячених Лесі Українці — твори Юрія Косача (у виконанні Юрія Андруховича), Максима Рильського (у виконанні Дмитра Лазуткіна) та Ліни Костенко (у виконанні Мар’яни Савки).

На радіо «Культура» протягом року щомісяця у програмі «Радіотеатр» звучатимуть постановки за драмами Лесі Українки.

Нагадаємо, 25 лютого канал «UA: Культура» покаже наживо оперу LE Влада Троїцького і тематичні проєкти.

Мінкульт запустив сайт до 150-річчя Лесі Українки.

У грудні 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурси на створення документального фільму та роликів про Лесю Українку

Ілюстрація: сайт corp.suspilne.media

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду