КМДА надала Будинку звукозапису Українського радіо статус об’єкта культурної спадщини

КМДА надала Будинку звукозапису Українського радіо статус об’єкта культурної спадщини

14:52,
29 Вересня 2020
5707

КМДА надала Будинку звукозапису Українського радіо статус об’єкта культурної спадщини

14:52,
29 Вересня 2020
5707
КМДА надала Будинку звукозапису Українського радіо статус об’єкта культурної спадщини
КМДА надала Будинку звукозапису Українського радіо статус об’єкта культурної спадщини
Відтепер Будинок звукозапису Українського радіо буде захищений охоронним статусом від будь-яких забудов.

29 вересня  Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини дев’яти об’єктам у Києві, серед яких є Будинок звукозапису Українського радіо на вул. Первомайського, 5-В (метро «Кловська»).

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

«Щойно виявлені об’єкти культурної спадщини підлягають захисту, згідно ст. 37 Закону України "Про охорону культурної спадщини". Зокрема, роботи на щойно виявлених об’єктах здійснюють за наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини на підставі погодженої із ним науково-проєктної документації», – зазначили у КМДА.

Член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін, пояснив сайту «Детектор суспільного мовлення», що статус об’єкта культурної спадщини означає для Будинку звукозапису.

«Для нас дуже важливо, аби Будинок звукозапису Українського радіо, який розташований у самому центрі Києва на Печерську, був захищений охоронним статусом від будь-яких забудов. Тут творилася і твориться музична історія нашої країни, а найголовніше: Будинок звукозапису є творчою резиденцією наших радіоансамбів - оркестрів та хорів Українського радіо», – сказав він.

Наразі на вул. Первомайського, позаду Будинку звукозапису, спорудили паркан, де мають розпочати забудову. «Детектору суспільного мовлення» з власних джерел відомо, що в разі старту будівельних робіт можуть виникнути проблеми з приміщенням Будинку звукозапису. Оскільки це схил, Будинок звукозапису Українського раді може від забудов по сусідству зруйнуватися.

Фото з сайту wikimapia.org, 2018 рік

Статус об’єкта культурної спадщини отримали також будинок житловий (у якому мешкали скульптори І. В. Макогон і художниця Т. Н. Яблонська) на вул. Мар’яненка, 14; флігель із крамницями на вул. Верхній Вал, 16/4; будинок Осипа Родіна на вул. Гончара, 71; зали Прощання (Ритуальні корпуси Київського крематорію) на вул. Байкова, 16; потерна ІІ Капоніру Госпітального укріплення ХІХ століття на вул. Госпітальна, 24-А.

Окрім того, статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини отримали горжова стіна Васильківського укріплення ХІХ століття та відкриті артилерійські каземати оборони рову з потерною у валу Васильківського укріплення на вул. Коновальця, 44, ескрапова стіна Госпітального укріплення ХІХ ст. на вул. Госпітальна, 24-А.

Згідно з Порядком обліку об’єктів культурної спадщини, Департамент має у 10-денний строк із дня прийняття рішення про занесення об’єкта культурної спадщини до Переліку надіслати власнику цього об’єкта або уповноваженому ним органу/особі відповідне повідомлення – рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення щодо набуття правового статусу щойно виявленого об’єкта. Своєю чергою, власник об’єкта культурної спадщини зобов’язаний вжити заходів щодо укладення охоронного договору в місячний строк із дня отримання повідомлення.

Фото на головній: Олексія Темченка

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду