Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот

Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот

16:29,
10 Жовтня 2019
15153

Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот

16:29,
10 Жовтня 2019
15153
Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот
Радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот
10 жовтня радіо «Промінь» здобуло 38 ФМ-частот у 22 областях України, в тому числі в 15 обласних центрах. Такими є результати форматного конкурсу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення для освітньо-розважальної радіостанції.

Нацрада задовольнила всі конкурсні заявки радіо «Промінь», хоча на 13 частот претендували й інші мовники.

Другий канал Суспільного радіо «Промінь» розширив покриття своєї ФМ-мережі на такі міста:

  1. 100,3 МГц у м. Вінниці
  2. 103,9 МГц у м. Ковелі Волинської обл.
  3. 97,4 МГц у смт Шацьку Волинської обл.
  4. 104,8 МГц у м. Дніпрі
  5. 101,2 МГц у м. Нікополі Дніпропетровської обл.
  6. 100,9 МГц у м. Павлограді Дніпропетровської обл.
  7. 103,2 МГц у м. Маріуполі Донецької обл.
  8. 94,1 МГц у с. Дубовому Гаю Житомирської обл.
  9. 105,6 МГц у м. Житомирі
  10. 91,9 МГц у м. Рахові Закарпатської обл.
  11. 104,4 МГц у м. Бердянську Запорізької обл.
  12. 106,2 МГц у м. Запоріжжі
  13. 104,0 МГц у м. Яремчому Івано-Франківської обл.
  14. 91,9 МГц у м. Білій Церкві Київської обл.
  15. 88,7 МГц у м. Кропивницькому
  16. 102,5 МГц у м. Львові
  17. 105,7 МГц у с. Красному Миколаївської обл.
  18. 88,8 МГц у м. Миколаєві
  19. 96,6 МГц у м. Кременчуці Полтавської обл.
  20. 92,6 МГц у м. Миргороді Полтавської обл.
  21. 100,0 МГц у м. Полтаві
  22. 99,5 МГц у м. Дубровиці Рівненської обл.
  23. 104,9 МГц у смт Зарічному Рівненської обл.
  24. 103,0 МГц у м. Рівному
  25. 99,6 МГц у м. Охтирці Сумської обл.
  26. 106,9 МГц у м. Шостці Сумської обл.
  27. 101,5 МГц у м. Тернополі
  28. 106,5 МГц у м. Ізюмі Харківської обл.
  29. 98,9 МГц у м. Куп’янську Харківської обл.
  30. 100,5 МГц у м. Харкові
  31. 98,5 МГц у смт Великій Олександрівці Херсонської обл.
  32. 88,1 МГц у м. Херсоні
  33. 102,1 МГц у м. Хмельницькому
  34. 102,1 МГц у м. Умані Черкаської обл.
  35. 98,6 МГц у м. Черкасах
  36. 105,0 МГц у м. Чернівцях
  37. 92,5 МГц у м. Корюківці Чернігівської обл.
  38. 91,4 МГц у м. Чернігові

Радіо «Промінь» представляли голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія та виконавчий продюсер радіо «Промінь» Максим Яковенко. Вони акцентували на тому, що це 100-відсотково україномовна радіостанція, яка транслює 90% пісень українською мовою. Продюсер нагадав, що це інформаційно-музична молодіжна радіостанція, найперша українська музична станція, якій наступного року виповниться 55 років. З початком ФМ-мовлення в Києві, з 1 вересня «Промінь» запустив нові лінійки програм, переформатував старі проєкти.

Крім «Променя» заявки на 13 частот подали місцеві компанії:

У Ковелі на конкурс подалося ДП «ТРК “Аверс”» ВАТ «Корпорація “Аверс”». Це волинський регіональний телеканал, який хоче запустити радіостанцію.

На частоту в Нікополі претендувало ТОВ «Інді радіо» («Шансон»).

У Павлограді змагалися ТОВ «Мост медіа комунікейшнз» (4U Radio) і ТОВ «ТРК “Медіа система”» («Город ФМ»). Перший – це місцевий медіахолдинг, що має рекламне агентство, друкарню, розвиває портал Pavlograd.dp.ua, прямоефірний проєкт «Відкритий доступ». Уже втретє беруть участь у конкурсі. Друга компанія – це місцева радіостанція з Кривого Рогу.

На частоту в Маріуполі претендувало ТОВ «ТРО “Маріупольське телебачення”» («Маріуполь ФМ»). Це телеканал, на якому кілька років тому створили інтернет-департамент, що створює інтернет-радіо «Маріуполь ФМ».

У Бердянську заявку подало ДП «ТРК “Класик”» ТОВ «Радіостанція “Великий Луг”» («Люкс ФМ»).

У Яремчому претендувало міське комунальне підприємство «ТРК “Вежа”» («Вежа ФМ»)

У Миколаєві частоту хотіло отримати ТОВ «ТРК “НикВести”». Вони працюють понад 10 років, випускають газету та інтернет-видання, два роки розвивають інтернет-радіо «НикВести ФМ».

На частоту в Полтаві претендувало ТОВ «Полтавське радіо» («Полтава ФМ»).

У Рівному, Дубровиці та Зарічному Рівненської області претендували три місцеві компанії. ПП «ТРК “Сфера-ТВ”» («Сфера ФМ») має місцевий кабельний телеканал і хоче створити місцеву інформаційну радіостанцію. ТОВ «ТРК “Ритм”» («Ритм ФМ») – це рівненська медіагрупа, яка має свій канал, портал та радіостанцію, що ділить одну частоту з «Люкс ФМ» і має лише 2 години мовлення на добу. ТОВ «РВ 18» («Чарівне ФМ») – цю компанію заснував співробітник ТРК «Ритм», вона розвиває сайт «Чарівне інфо» та хоче створити радіостанцію «Чарівне ФМ».

На частоту в Харкові претендувало ТОВ «ТРК “Слобожанське ФМ”», яке торік виграло кілька частот у райцентрах Харківської області.

У Чернівцях змагалося ТОВ «ТРК ТВА», яка розбудовує свою регіональну радіомережу, виграло конкурс у Новодністровську й хоче отримати частоту в Чернівцях.

Також був місцевий конкурсант у Тернополі – ПП «ТРО “Українська хвиля”» – але він попросив перед конкурсом скасувати його участь у конкурсі і повернути сплату грошового внеску.

Частина місцевих мовників обурювалися, що їх ніхто не попереджав про те, що це конкурс під Суспільного мовника. Вони подавали заявки на конкурс, сплачували конкурсні гарантії. Вони вважали, що в їхніх регіонах уже присутній Суспільний мовник (мова йшла про «Українське радіо»), тому розраховували на перемогу. Казали, що консультувалися з представниками Нацради – і ті їм радили подаватися на конкурс.

Член Нацради Сергій Костинський відповів компаніям, що потрібно уважно читати конкурсні умови, консультуватися з представниками Нацради та очікувати конкурсу на місцеве мовлення, який Нацрада планує оголосити. «На сьогодні УДЦР здійснює міжнародну координацію частоти в Рівному, і я буду рекомендувати колегам, щоб ми виставили частоту в Рівному на місцеве мовлення», – сказав він представникам з Рівного. Також він запевнив, що є можливість прорахувати частоту в Чернівцях та інших обласних центрах.

Нагадаємо, що цього ж дня перший канал Суспільного радіо – «Українське радіо» – виграв 34 ФМ-частоти, у тому числі в Одесі, Івано-Франківську та Ужгороді, на форматному конкурсі інформаційного радіо. Частота в Києві дісталася «Громадському радіо», а одна частота на Закарпатті – місцевому «Радіо-Захід ФМ+».

Третій канал Суспільного радіо – «Культура» – виграв 15 ФМ-частот, у тому числі в 9 обласних центрах, на форматному конкурсі культурно-мистецького радіо.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду