Аудіозапис «Українського радіо» арфістки Єлизавети Раковської переміг на конкурсі в Чехії

Аудіозапис «Українського радіо» арфістки Єлизавети Раковської переміг на конкурсі в Чехії

17:07,
18 Червня 2019
2408

Аудіозапис «Українського радіо» арфістки Єлизавети Раковської переміг на конкурсі в Чехії

17:07,
18 Червня 2019
2408
Аудіозапис «Українського радіо» арфістки Єлизавети Раковської переміг на конкурсі в Чехії
Аудіозапис «Українського радіо» арфістки Єлизавети Раковської переміг на конкурсі в Чехії
Аудіозапис «Українського радіо» 16-річної арфістки Єлизавети Раковської з Харкова посів друге місце у 53-му міжнародному радіоконкурсі молодих виконавців Concertino Praga 2019 («Кончертіно Прага 2019»), який проходив у червні в Празі (Чехія) під егідою Європейської мовної спілки.

Про це сайту «Детектор медіа» сказала продюсерка відбору претендентів від «Українського радіо» радіоконкурсу Concertino Praga Наталія Попудрібко.

Виступ та нагородження Єлизавети Раковської відбулися на головній філармонійній сцені Чехії — Рудольфінумі. Арфістка взяла участь в урочистому гала-концерті лауреатів ConcertinoPraga 2019, виступала у супроводі Симфонічного оркестрк Чеського радіо під орудою головного запрошеного диригента Марека Шедиві (Marek Šedivý).

Призом для лауреатів стало турне по Чехії. Єлизавета Раковська виступила в кращих концертних залах у Чеському Крумлові, Бехині, Тршебоні та Їндржіховому Градці.

У категорії «арфа» змагалися вісім претендентів, серед яких учасники з Чехії, Болгарії, Росії та України.

За словами Наталії Попудрібко, записи молодих музикантів, вік кожного з яких не перевищить 17 років у 2019 році, змагаються у виконанні класичних творів у різних категоріях. «Українське радіо» готувалося до конкурсу Concertino Praga 2019 восени 2018 року.Вона розповіла, що країни – члени Європейської мовної спілки вибирають не більше п’яти представників у кожній категорії, які щороку змінюються, і надсилають аудіозаписи до Чеського радіо.

«Країни по своєму обирають представників. Наприклад, Болгарія проводить національний конкурс для подачі на Concertino Praga. Це потребує багато коштів, ми собі не можемо це дозволити. Тож я запрошую тих дітей, які отримали перші місця на національних музичних конкурсах. Якщо музикант виборов найкращі позиції в Україні, то в Європі вони не пастимуть задніх. Так само я обирала Єлизавету, додатковою перевагою було те, що в списку її перемог є конкурси в Італії, Прибалтиці і Чехії», – сказала пані Попудрібко.

Командна «Українського радіо» наприкінці листопада 2018 року під наглядом звукорежисера у студії у Будинку звукозапису за власний кошт здійснила аудіозапис сольного виступу Єлизавети Раковської тривалістю до 30 хвилин. Відеозапис з телефону мав підтвердити, що немає ніякого монтажу. Після цього  всі матеріали були надсилані до Чехії.

Конкурсантка могла виконувати будь-яку програму, єдиною вимогою був твір чеського композитора, який запропонувало Чеське радіо. «Конкурсант демонструє не тільки те, що має у репертуарі, а й готує нову п’єсу за досить стислий період», – сказала Наталія Попудрібко.

Вона вважає, що якщо музикант талановитий, то звукозапис буде якісний, хіба що буде дуже поганий звукорежисер, але на «Українському радіо» таких немає.

Під час конкурсу аудіозаписи без інформації про музиканта та країну аналізують 6 членів міжнародного журі та секретарка, яка теж має право голосу. Перше і друге місце визнають по запису. Третє місце не завжди є, зазвичай це почесна грамота.

Запис концерту, який відбувся у Празі, можна буде згодом почути на радір «Культура» у передачах «Єврорадіо». Це стане можливим після того, як Чеське радіо надішле записи цих концертів до системи обмінів Європейської мовної спілки.

Цьогорічна перемога аудіозапису «Українського радіо» на Concertino Praga 2019 третя за ліком: у 2012 році Ірина Черкашина з Харкова отримала третє місце, у 2017 році – Софія Матвієнко з Полтави теж посіла третє місце.

Нагадаємо, у 2018-2019 роках Суспільний мовник, зокрема «Українське радіо», започаткував національний проект «Я – Віртуоз!» в рамках якого  у Будинку звукозапису відбулося чотири концерти за участі юних віртуозів.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду