Ірина Славінська: рік разом із UA: Радіо Культура

Ірина Славінська: рік разом із UA: Радіо Культура

15:58,
16 Квітня 2019
2328

Ірина Славінська: рік разом із UA: Радіо Культура

15:58,
16 Квітня 2019
2328
Ірина Славінська: рік разом із UA: Радіо Культура
Ірина Славінська: рік разом із UA: Радіо Культура
16 квітня виповнюється рік із дня, коли Ірину Славінську як продюсерку представили команді UA: Радіо Культура. За цей час на третьому каналі Суспільного радіо змінили позивні, запустили шість нових програм, дали новий поштовх для радіодрами, збільшили покриття мовлення та започаткували виїзні ефіри поза студією.

Стаття опублікована на сайті «UA: Суспільне мовлення».

«Я дуже вдячна всій команді. Коли прийшла на цю посаду, Радіо Культура вже працювало як стабільний механізм. Але цей механізм прийняв експерименти, тож ми разом почали працювати над змінами, дослухатися до порад одне одного. Тепер хочеться ще більше найкращого та ще більше змістовного. Тож із вересня ми плануємо новий сезон. Не хочу поки представляти заплановані програми. Ви почуєте нові голоси, нові теми… Обіцяю й нові програми, й оновлення кількох старих програм», — сказала Ірина Славінська.

Одразу після призначення на посаду Ірина Славінська з усією командою почали готуватися до нового сезону, який вдало стартував у вересні 2018 року.

«У новому сезоні ми запустили шість нових програм, якщо не рахувати тих, що мали свій "перезапуск", тобто просто оновилися, як-от давня класична програма "Поезія на Радіо Культура". І новинки, й оновлені програми успішно виходять в ефір і щотижня отримують чимало меседжів у соцмережах та паперових листів, тобто слухачі їх полюбили чи бодай відчувають до них емоцію», — зазначила Ірина Славінська.

UA: Радіо Культура — єдина радіостанція України, яка працює в жанрі радіодрами. Щодня в ефір виходять випуски програм "Радіотеатр"  і "Вистава без антракту".

«Уже із червня 2018 року ми дали новий поштовх для радіодрами UA: Радіо Культура. Усе почалося з оголошення українсько-британського конкурсу "Радіодрама UA/UK”, куди надійшло майже 200 заявок на участь. У результаті конкурсу журі обрало переможців, тексти яких будуть поставлені нашою командою на радіо. Завдяки участі "Мистецького арсеналу" та British Council цей конкурс вдалося провести не як "просто конкурс", а як навчання  і драматургів, і режисерів та продюсерів, які працюють із радіодрамою. За рік ми представили вже дві прем’єри за текстами конкурсантів-переможців. У травні плануємо показати ще одну  прем’єра відбудеться в незвичному форматі читання наживо під час "Книжкового арсеналу" 22 травня о 19:00», — сказала продюсерка UA: Радіо Культура.

З початку лютого на UA: Радіо Культура оновилися позивні. У їхню основу ліг мотив всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» — хорової обробки народної пісні, яку написав український композитор Микола Леонтович.

«На Радіо Культура ми вчимося не боятися говорити про політику та бачити у культурних питаннях аспекти політичні. Наприклад, у березні великим успіхом команди стала наша програма "Невже культура не на часі”, яку ми реалізували в передвиборчий період, проаналізувавши наявність у програмах кандидатів тез щодо культурної політики. Такого на Радіо Культура не було ніколи, проект є безпрецедентним. Я думаю, що повторимо цей формат і на парламентських виборах», — поділилася Ірина Славінська.

Радійна команда почала більше працювати наживо в лінійних ефірах, а також організовувати включення й виїзні ефіри поза студією, збільшила кількість трансляцій концертів із Будинку звукозапису та інших майданчиків.

«Наприклад, днями ми транслювали “Засудження Фауста” Берліоза з київської Опери, це була центральна оперна подія фестивалю "Французька весна". Той факт, що її транслювали на Радіо Культура свідчить про велику довіру до нас як до медіа з унікальним форматом і фахівцями своєї справи.

Ми загалом рухаємося в бік самоусвідомлення, що Радіо Культура — це престижний мовник. На Радіо Культура й раніше ходили відомі авторитетні митці та публічні інтелектуали, але тепер це відбувається частіше. Розмови в ефірі Радіо Культура — змістовні та унікальні. До того ж ми вже почали мовити в більшій кількості міст. А незабаром почнемо мовити й у Києві», — підсумувала продюсерка третього каналу Суспільного радіо.

Нагадаємо, 4 квітня 2019 року за результатами засідання Національної ради України з питань телебачення й радіомовлення третій канал Суспільного радіо отримав частоти мовлення в місті Києві. Тепер слухачі зможуть слухати UA: Радіо Культура на 97.6 FM.

Джерело: сайт «UA: Суспільне мовлення»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду