У НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим

У НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим

18:27,
21 Березня 2019
7910

У НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим

18:27,
21 Березня 2019
7910
У НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим
У НСТУ пояснили, чому відмовляться від мовлення на середніх хвилях із Луча на окупований Крим
До травня 2019 року «Українське радіо» продовжить мовлення на середніх хвилях на частоті 549 кГц з передавачем у селищі Луч (Миколаївська обл.), звідки мовленням покривається окупований Крим.

Про це сайту «Детектор медіа» сказав член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Микола Чернотицький.  

«До травня цього року НСТУ взяла на себе зобов’язання продовжувати мовлення на середніх хвилях на частоті 549 кГц з передавачем у с. Луч і виконує його. Проте експлуатація саме цього передавача неймовірно енергозатратна, через що не ефективна. Сам передавач – ще з радянських часів, він дуже старий, ламповий, тому потребує заміни оператором», – пояснив він.

Пан Чернотицький зазначив, що експлуатація передавача у Лучі обходиться компанії у понад 16 млн. грн. на рік.

«Для розуміння, експлуатація передавача у с. Луч для мовлення на середніх хвилях обходиться компанії у понад 16 млн. грн. на рік, а це близько 30% від усієї суми на трансляцію всіх радіоканалів Суспільного», – сказав член правління НСТУ.

За його словами, НСТУ звернулася до Нацради з проханням замінити передавач на більш сучасний або запустити нову частоту в Херсонській області для більш ефективного мовлення «Українського радіо» на територію Криму на середніх хвилях.

«Ясна річ, ми прагнемо оптимізувати усі нераціональні витрати, так само як і прагнемо перейти на більш сучасні технології мовлення. Власне з таким питанням неодноразово звертаємось до Нацради та оператора, щодо заміни даного передавача, на сучасний або ж запуску нової частоти у Херсонській області для більш ефективного мовлення UA: Українське радіо на територію Криму на середніх хвилях, як це було зроблено у Часовому Ярі для мовлення на територію Донбасу», – розповів Микола Чернотицький.  

Також НСТУ планує отримати FM-частоти для радіо «Культура» та «Промінь» у Києві.

«Ми плануємо збільшувати охоплення території мовлення UA: Радіо Культура та UA: Радіо Промінь саме в FM, тож зараз дуже чекаємо на конкурс 4 квітня, де хочемо отримати частоти для цих радіоканалів по Києву. Після цього конкурсу ми візьмемо участь в усіх інших конкурсах, що оголосить Національна рада з питань телебачення та радіомовлення в обласних центрах, задля розбудови мереж другого та третього радіоканалів Суспільного», – сказав член правління НСТУ.

Нагадаємо, 21 березня член Нацради Олег Черниш бойкотував засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, бо колеги відмовилися проводити конкурс на частоти для Суспільного радіо. На попередньому засіданні, 14 березня, більшість членів Нацради не підтримали пропозицію пана Черниша оголосити конкурс на 14 ФМ-частот в обласних центрах для розбудови мережі другого каналу Суспільного радіо «Промінь».

Голова Нацради Юрій Артеменко сказав, що «кілька днів тому НСТУ відмовилася від трансляції мовлення на середніх хвилях». Член Нацради Сергій Костинський додав, що НСТУ відмовляється від мовлення, тому що має непросту фінансову ситуацію.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Сергей
21:11 / 07.01.2022
Перенести передатчик в южноукраинск и осуществить питание от трансформатора собственных нужд АЭС. Тогда не надо будет говорить, как дорого обходится вещание.А запустить ламповую аппаратуру в режиме автоматического круглосуточно вещания вообще не составит труда! Дерзайте !
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду