Дмитро Хоркін пояснив, чому Суспільне радіо є альтернативою музичних радіостанцій
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Дмитро Хоркін пояснив, чому Суспільне радіо є альтернативою музичних радіостанцій
Про це у себе на сторінці у Фейсбук написав генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін.
Він зазначив, що аби спонукати збільшення радіослухання в Україні власники станції мають інвестувати у контент і пропонувати альтернативу більшості музичних радіостанцій, ефір яких складається лише у попсового плей-листа та коротких підводок діджеїв. Проте Суспільне радіо цю альтернативу вже давно дає.
Дмитро Хоркін перерахував, чим «Українське радіо» виділяється з-поміж інших радіостанцій:
- «РадіоДрама (радіоп'єси, радіодетективи, театр перед мікрофоном) звучить на Третьому та Першому каналах Українського радіо;
- Освіта і наука щодня - у передачах Українського радіо, де у ток-шоу для підліткової аудиторії розгладаємо новинки науки, питання навчання та професійної орієнтації;
- Живі концерти сучасних українських артистів - слухайте радіо Промінь. Там же і професійна музична критика, дослідження українського ретро та ВЛАСНІ записи Українського радіо, що є у фонотеці радіо за всю 94-річну історії найпотужнішого радіомовника країни;
- Соціально важливі теми і проекти. Ми вже запустили передачі про права людини, національні мешнини, розвиток спорту, життя людей із інвалідністю, екологічні проблеми, фінансову грамотність.
- Популяризація високого мистецтва. Трансляція опер, концертів класичної музики, аудіокнижки за творами українських класиків;
- Обласні редакції Суспільного радіо. Щодня 3 години 20 хвилин прямоефірного мовлення обласних дирекцій на хвилях Першого каналу Українського радіо: місцеві новини, ток-шоу на локальні суспільно-політичні теми, програми про мистецьке і освітнє життя в регіонах».
Він наголосив, що після відключення аналогового телевізійного мовлення з’являться нові ФМ-частоти. За його словами це може допомогти добудувати мережі мовлення каналів Суспільного радіо та розвивати мовлення громад.
Нагадаємо, Незалежна асоціація телерадіомовників ставить у пріоритет розбудову суспільного радіо, а не державного, яким на сьогодні є «Армія-ФМ».
6 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила оголосити конкурс на створення військово-патріотичного радіо на трьох ФМ-частотах у Києві, Вінниці та Житомирі. Про тому суспільні радіостанції «Промінь» і «Культура» не мають ФМ-частот у Києві, Житомирі й Вінниці, де Нацрада вирішила створювати військово-патріотичне радіо. Наразі у форматі військово-патріотичного радіо мовить радіостанція Міністерства оборони України «Армія-ФМ», яка поки що охоплює тільки Донецьку, Луганську і південь Херсонської області, а також «Армія ФМ» має ліцензію на експериментальне цифрове радіомовлення в Києві.
Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що в руках Нацради знаходиться історичний шанс – можливість побудувати нарешті мережі УР-2 (радіо «Промінь») і УР-3 (радіо «Культура») за рахунок частот, звільнених від холдинга UMH та вимкнення аналогово телебачення.