Українське радіо висунуло концертні програми та цикл аудіозаписів у виконанні свого оркестру на Шевченківську премію
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Українське радіо висунуло концертні програми та цикл аудіозаписів у виконанні свого оркестру на Шевченківську премію
Про це йдеться на сайті Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Зокрема, у поданні Центральної дирекції «Українське радіо» ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України зазначено, що «яскраве розмаїття концертних програм Володимира Шейка включає музику різних стилів і напрямків, має широку географію як в Україні, так і за її межами. Своєю місією Володимир Шейко обрав пропагування українського музичного мистецтва у вітчизняному медійному просторі та за кордоном».
Твори української сучасної музики, записані Симфонічним оркестром Українського радіо під орудою Володимира Шейка, регулярно звучать у ефірах каналів Європейської мовної спілки «European Broadcasting Union» (56 країн світу).
Поряд з виступами на головних концертних майданчиках України (Національна філармонія України, Національна опера України, Національний Палац «Україна», зали обласних філармоній України), концертні програми були ним неодноразово з успіхом представлені на трьох континентах у 14 країнах світу на їх головних сценах, серед яких: Китай Гонконг Сіті Холл (Гонконг), Національна філармонія (Пекін); Алжир Національний Театр; Туніс Колізей Ель-Джем, Амфітеатр Карфагену; Іспанія Аудиторіо Національ де ла Музика, Театро Монументаль (Мадрид), Гран Театре дель Лісеу, Палау де ла Музика (Барселона); Італія Театро Петруцеллі (Барі), Театро Політеама Гарібальді (Палермо), Санта Марія ді Арачеллі (Рим); Португалія Колісео, Каса да Музика (Порто), Колісео дос Рекрейос (Лісабон); Голландія Концертгебау (Амстердам), Де Доелен (Роттердам); Бельгія Зал Королеви Єлизавети (Антверпен); Польща Філармонія Народова (Варшава).
За період 2012-2017 рр. Володимиром Шейком було проведено близько 150 концертів, кожен із них став помітною духовно-просвітницькою акцією, презентує активну мистецьку та суспільну позицію митця, отримав широкий позитивний громадський резонанс.
У своїй концертній діяльності диригент активно пропагує творчість сучасних українських композиторів, щорічно беручи участь у концертах фестивалів «Київ Музик Фест» та «Музичні прем'єри сезону» (2012-2017 рр.), здійснюючи записи творів української сучасної музики до Фонду Національного радіо України та виконуючи їх за кордоном.
Серед його творчого доробку цього періоду ‑ яскраве виконання у концертах та теле- та радіо- ефірах творів видатних українських композиторів, творів світової класики, що стало визначними мистецькими подіями у культурному житті країни.
Володимир Шейко створив оригінальні циклічні теле- радіо проекти, що наповнюють медійний простір України, популяризуючи вітчизняне музичне мистецтво широкому загалу.
Одним із таких масштабних концертних циклів (25 теле- радіо концертів) є унікальний музичний медіа-проект «Мистецькі історії», у якому Володимир Шейко ‑ художній керівник, диригент проекту, а також його розробник і постановник. «Мистецькі історії» присвячено знаменним мистецьким датам, державним, народним святам, видатним особистостям України, презентації шедеврів української та світової музичної спадщини. Серед цих концертних програм: «Магія Штрауса», Різдвяна програма «Із Янголом на плечі», «Барвистий світ музичного бароко»; «ОСНОВОПОЛОЖНИК» (до ювілею М. Лисенка); «Музика українського кіно», «Срібні струни України» (концерт за участі симфонічного оркестру презентує українську бандуру), «Співана поезія», «Високий стиль», «Музика на всі часи», «Скрипковий Всесвіт», «Сгозз Оуєг Вазз або Вечір низьких частот», «Музика Небес» (Великодня програма), «Нова пісенна Шевченкіана» та інші. Концерти проекту здійснено у Великій Концертній Студії Будинку Звукозапису Українського радіо.
«Мистецькі історії» користуються колосальною популярністю глядача, стали сторінками культурного літопису України, постійно транслюються на чотирьох каналах Українського радіо («Перший», «Промінь», «Культура», «Всесвітня Служба Радіо Україна») та телеканалах «ІІА:Перший», «ІІА: Культура», «ТОНІС».
Найбільш масштабною програмою в рамках проекту «Мистецькі історії» стала «Нова пісенна Шевченкіана»,у якій Володимир Шейко втілив ідею проведення всеукраїнського конкурсу з написання музичних творів на вірші Кобзаря. Було здійснено аранжування для великого симфонічного оркестру 20 кращих пісень на вірші Т.Г.Шевченка, представлених авторами у жанрах рок-, поп-, полістилістичної музики і записано до Фонду Українського радіо. У супроводі Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керуванням Володимира Шейка сучасні рок-композиції молодих музикантів прозвучали як потужні та експресивні промови-звернення молодого покоління до своєї країни.
У номінації «Музичне мистецтво» висунено також:
Концертна програма «Українська скрипкова соната», «Sonata quasi una Fantasia»
Цикл пісень «Зачарована Квітко Моя!..»
Вокально-оркестрова партита-дума «Дніпрова сага»
Музично-драматичне дійство за творами Т.Г.Шевченка «Пророк»
Концертні програми 2014-2017 років
Хорова симфонія на канонічні тексти «Світлі піснеспіви» у 15-ти частинах для солістів та мішаного хору а сарреllа
У коментарі сайту «Суспільне мовлення», Володимир Шейко зазначив, що раніше подавався у 2014 році на Шевченківську премію. «Ми навіть вийшли до фіналу, але тоді не вистачило кількості голосів і премія в музичній номінації взагалі нікому не була присуджена», – сказав він.
Нагадаємо, цього року Симфонічний оркестр «Українського радіо» зіграв два концерти у Китаї, а також у липні 2017 року Заслужений академічний симфонічний оркестр «Українського радіо» під керівництвом Володимира Шейка вдруге побував в Африці, де взяв участь у 32-му Міжнародному фестивалі симфонічної музики в Ель-Джем (Туніс). У 2016 році оркестр із хором «Українського радіо» вперше виступали у Тунісі, їхні концерти відвідали 15 тисяч глядачів.
Уновому сезоні з вересня 2017 року на Суспільному телебаченні і радіомовленні запустили цикл концертних програм, які у Будинку звукозапису будуть наживо виконувати п'ять колективів «Українського радіо» (заслужений академічний симфонічний оркестр, академічний оркестр народної та популярної музики, академічний хор ім. П.Майбороди, тріо бандуристок, великий дитячий хор). Концерти будуть записуватися для радіо і телеефіру.