На УР-1 запускають кілька проектів до Дня незалежності

На УР-1 запускають кілька проектів до Дня незалежності

14:47,
7 Серпня 2017
2300

На УР-1 запускають кілька проектів до Дня незалежності

14:47,
7 Серпня 2017
2300
На УР-1 запускають кілька проектів до Дня незалежності
На УР-1 запускають кілька проектів до Дня незалежності
Напередодні Дня незалежності Перший канал «Українського радіо» запускає кілька спецпроектів. 7 серпня на УР-1 стартує проект «Омріяний край», створений до 40-Ї річниці депортації кримських татар із рідної землі. Ближче до Дня незалежності вийде серія інтерв’ю «Голоси незалежності» Світлани Мялик з ведучими «Українського радіо», які на час проголошення Незалежності у 1991 році були зірками радіоефіру.

Про це сайту «Суспільне мовлення» повідомили на «Українському радіо».

За словами керівника проекту «Омріяний край» Галини Бабій, це 12 радіоновел тривалістю 20 хвилин, які звучатимуть у будні о 19:30. Радіопрограми створені на основі однойменного роману британки Лілі Хайд, що побачив світ у видавництві «Дуліби» навесні 2014 року і був приурочений до 70-ї річниці примусового виселення кримськотатарського народу з Криму органами  НКВС.

«Автори проекту вважають, що він не вичерпав свого художнього потенціалу і, тим паче, не втратив своєї актуальності і сьогодні. Тому проект "Оміряний край", у якому взяли участь лідери кримсько-татарського народу, громадські активісти, митці, студенти, учні, має знову і знову нагадати всім нам про спільну боротьбу за повернення Криму», – сказала Галина Бабій.

Радіоновели читатимуть: Рефат Чубаров –  Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Таміла Ташева – координатор ГО «КРИМ-SOS»; Ісмаїл Халіков – голова комітету зовнішніх зв`язків ГО «Земляцтво кримських татар»; Ібраім Умеров – журналіст першого кримськотатарського телеканалу ATR, громадський діяч; Ленара Османова – співачка, заслужена артистка АР Крим і України; Алім Алієв – співзасновник ГО «КРИМ-SOS»; Фемій Мустафаєв – співак, народний артист України; Ахтем Сейтаблаєв – актор, кінорежисер, телеведучий; Ельміра Шемседінова – художниця; Аніфе Джемілетдінова – студентка (м.Сімферополь); Еміне Аджиєва –  школярка гімназії «Логос», м. Київ, народжена у Сімферополі; Алі Аджиєв –  школяр гімназії «Логос», м. Київ, народжений  у Сімферополі; Севгіль Мусаєва-Боровик – головний редактор інтернет-видання «Українська правда»; Осман Пашаєв – журналіст, громадський діяч.

В оформленні використано кримськотатарську народну музику, записи сучасних популярних виконавців кримськотатарського походження, твори лауреата Національної премії ім. Шевченка Алемдара Караманова.

У програмі «Голоси Незалежності» ведучі «Українського радіо» розкажуть про сміливі прямі ефіри, ескпериментальні та новаторські (на той час) проекти в ті місяці роботи на радіо, коли, незважаючи на цензуру Радіокомітету та контроль із Москви, знаходились професіонали, які говорили правду про ГКЧП, які запрошували до мікрофона опозиційних політиків, робили прямі включення з протестних акцій.

«У першій серії спецпроекту – завідувач розважальних програм Українського радіо (1991) Віктор Герасимов та кореспондент радіо на Кубані Микола Сергієнко. До речі, Микола Сергієнко був спецкором "Українського радіо" на Кубані та Півдні Росії до 2015 року, поки після погроз російської влади через правдиві матеріали про війну Кремля проти України не змушений був виїхати з РФ», – йдеться в анонсі на «Українському радіо».

Нагадаємо, до Дня незалежності «Українське радіо» презентує спецпроект «Незалежність вустами українських захисників», який вестиме заслужений діяч мистецтв України, автор-виконавець, композитор Анжела Ярмолюк. У спецпроекті воїни з передової уперше відкриються по-новому: з роздумами про мистецтво на передовій, закликами до українців і ніжними слова любові до рідних.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду