Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Європейська мовна спілка запускає домен .radio
Про це йдеться на сайті EBU.
«Ми пропонуємо радійній спільноті подумати про забезпечення цілісності своєї присутності у всесвітній павутині, зареєструвавши домен .radio щонайменше з метою захисту цієї цілісності. Даний TLD-домен буде призначений для контенту і всього іншого, пов'язаного з радіо, і ми хочемо цим доменом застерегти від спекуляцій. Ми сподіваємося, що це розширення дуже скоро стане по-справжньому цінним для web-сайтів, поштових систем і інших інтернет-додатків», – сказав менеджер домену .radio від EBU Алан Артеро.
Європейська мовна спілка та її партнери готувалися до запуску .radio протягом чотирьох років. Проект був схвалений усіма провідними радіомовними організаціями в світі, серед яких Азіатсько-Тихоокеанський мовний союз (ABU), Асоціація європейського радіо (AER), Всесвітня асоціація громадських радіомовників (AMARC), Мовний союз арабських країн (ASBU), Африканський союз радіомовлення (AUB), Європейська асоціація медійних сейлз-хаусів (EGTA).
Домен .radio буде доступний для мовних радіостанцій, союзів мовників, інтернет-радіостанцій, радіоаматорів, журналістів, радіоведучих, ді-джеїв і компаній, які мають продають товари і послуги для радіо.
EBU звернулася в ICANN (Інтернет-корпорацію з присвоєння імен і номерів) із проханням відкрити для радіостанцій спеціальний етап попереднього запуску, який розпочнеться з 3 травня 2017 року та закінчиться 5 липня, оскільки це дасть їм пріоритет перед іншими категоріями (і навіть торговими марками) на період в 60 днів.
Якщо, наприклад, заявку на одне і те ж ім'я подадуть мовна та інтернет-радіостанція, право купити його отримає саме мовна станція (в разі, якщо воно відповідає її імені).
За даними EBU, вартість реєстрації доменного імені в .radio буде відрізнятися для компаній і приватних осіб. Для компаній очікується ціна 200-250 євро в рік за ім'я, для фізичних осіб ціна буде значно нижчою.
Зазначимо, домен першого рівня в ієрархії системи доменних імен (DNS) є найвищим рівнем після кореневого домену. Він є завершальною частиною імені домену, наприклад, .org, .com, .net.