До Дня Незалежності «Українське радіо» запускає проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»

До Дня Незалежності «Українське радіо» запускає проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»

11:08,
29 Липня 2016
3107

До Дня Незалежності «Українське радіо» запускає проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»

11:08,
29 Липня 2016
3107
До Дня Незалежності «Українське радіо» запускає проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»
До Дня Незалежності «Українське радіо» запускає проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»
До 25-ої річниці Незалежності «Українське радіо», Український інститут національної пам’яті та громадська організація «Інформаційні ініціативи» презентують проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну»

Про це повідомляє прес-служба «Українського радіо».

 З 30 липня щодня о 19:30 в ефірі Першого каналу «Українського радіо»звучатиме двадцятип’ятисерійний проект «Лекторій: 500 хвилин про Україну» – розповідь про чверть століття з життя країни.

«Кожен із двадцяти п’яти лекторів, яких запросили до участі в проекті, мав не просто згадати ключові події, перерахувати визначних політичних та громадських діячів, описати найбільші досягнення і затаврувати прикрі державні прорахунки. Експерти мали проаналізувати процеси і тенденції, узагальнити й систематизувати явища і процеси, щоб крізь призму минулого окреслити особливості сьогодення і звести до мінімуму споконвічну українську звичку наступати на одній і ті ж граблі», – йдеться в релізі.

Учасники проекту мали часове обмеження – 1200 секунд на розкриття обраної теми, які сумарно і склали 500 хвилин про Україну. Лектори розповідали про явище чи подію, до яких вони так чи інакше долучилися особисто.  

Загалом, як повідомляє Українське радіо, в проекті взяли участь політичні діячі: Левко Лук’яненко, Тарас Чорновіл, Тарас Стецьків, Олег Рибачук, Ігор Осташ, Володимир Василенко, Олесь Доній, Олександр Бондар, Віктор Мусіяка; громадські активісти: Богдан Гаврилишин, Віталій Шабунін, Ігор Пошивайло, Валентин Щербачов, науковці: Олег Федоров, Павло Гриценко, Володимир В’ятрович, Надія Нікітенко, Валентин Бадрак, Володимир Фесенко. Лекції також стосуватимуться 25-ої історії становлення ринку української пісні (Анжеліка Рудницька), туризму (Андрій Тичина), кіновиробництва (Пилип Іллєнко), видавничої справи (брати Капранови), освіти (Сергій Квіт), медіа (Олена Морозова).

Як повідомляв «Детектор медіа», Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) розказав про організацію роботи щодо підготовки та висвітлення відзначення 25-ї річниці Незалежності України. Національною телерадіокомпанією України (НТКУ) та її філіями сплановано сітку мовлення на серпень, у якій передбачено показ програм і передач, присвячених цій події.

Нагадаємо, 22 серпня канал СТБ відкриє новий осінній сезон спецпроектом до Дня Незалежності України під назвою «День незалежності», який виходитиме в ефірі з 22 по 26 серпня відразу після програми «Вікна-Новини».

А Новий канал підготував ID-ролики, зняті з ведучими телеканалу в найвідоміших місцях України. Слоган проекту: «День Незалежності країни давай зустрічати разом».

У рамках святкової програми Дня Незалежності України сайт 1plus1.ua каналу «1+1» пропонує читачам пригадати кожен із 25 років Незалежності країни разом. Кожного буднього дня сайт презентуватиме новий документальний лонгрід, присвячений одному з років незалежності та його ключовим подіям.

Також телеканал покаже документальний двосерійний фільм «Україна. Повернення своєї історії» виробництва «1+1 Продакшн». А 24 серпня телеканал «1+1» покаже спеціальний проект «Океан Ельзи. Без меж» - телеверсію концерту гурту в Дніпрі у рамках «Світового туру 2016-2017».

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду