Моніторинг Суспільного: У херсонських новинах залишились матеріали «для галочки»
Моніторинг Суспільного: У херсонських новинах залишились матеріали «для галочки»
Батьки поскаржились на якість харчування дітей у дитсадку, місцева влада прислала комісію, яка сказала, що все гаразд, а в чому саме полягали претензії до харчування, глядачі так і не почули. Такі матеріали побачили експерти громадської організації «Детектор медіа» в новинах Херсонської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, що тривав із 12 до 16 березня.
«Здається, що журналісти навмисне оминають інформацію про діяльність влади, а там, де чиновники фігурують, не можуть належним чином забезпечити баланс думок», – йдеться у звіті. Зокрема, матеріал про харчування в дитсадку був створений під час виїзду комісії та містить тільки позицію чиновників, які входили до її складу (одна з них називає скарги «перебільшеними»). На що саме скаржились батьки, скільки було скарг і у скількох садочках, невідомо.
Проблеми є і з матеріалом від 16 березня про рейди на адміністративній межі з Кримом. Його побудовано навколо події, створеної чиновниками – рейду з виявлення порушників. І висвітлена в ньому лише позиція учасників рейду, тоді як інтереси людей, які користуються нелегальними пасажирськими перевезеннями, не представлені. Також немає коментарів експертів із цієї непростої соціальної теми.
Є й інші приклади новин, які складаються з коментарів чиновників і подають лише їхню позицію. «Журналісти – свідомо чи ні – задовольняються інформацією з одного джерела, базуючи на ній сюжет матеріалу. Це призводить до численних спотворень інформації, яку отримує глядач, та низького загального показника дотримання стандартів інформаційної журналістики», – йдеться у звіті експертів, які оцінили дотримання стандартів у новинах Херсонської філії Суспільного у 2,86 бала з шести можливих.
Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного. Перший звіт (Донбас, Харків, Полтава, Дніпро та Кривий Ріг) читайте тут.
Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.