Моніторинг Суспільного: Миколаївська філія зловживає «паркетом»

Моніторинг Суспільного: Миколаївська філія зловживає «паркетом»

14:08,
26 Квітня 2018
3116

Моніторинг Суспільного: Миколаївська філія зловживає «паркетом»

14:08,
26 Квітня 2018
3116
Моніторинг Суспільного: Миколаївська філія зловживає «паркетом»
Моніторинг Суспільного: Миколаївська філія зловживає «паркетом»
Журналісти Суспільного ще не цілком призвичаїлись показувати проблеми та події, а не засідання й заяви.

У 4,38 бала з шести можливих оцінили експерти громадської організації «Детектор медіа» дотримання стандартів інформаційної журналістики в новинах Миколаївської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Моніторинг проводився 12-16 березня 2018 року.

«Серед проаналізованих матеріалів трапляється зловживання офіційними заходами як інформаційними приводами, – йдеться у звіті. – В таких матеріалах часто не було новини як такої або заявлена тема висвітлювалась поверхово».

Прикладом є сюжет «Засідання Ради з питань молодіжної політики» 14 березня 2018 року.

Фактично він зводиться до переліку здобутків міської влади в реалізації програми «Молодь», озвучених чиновниками на засіданні ради з питань молодіжної політики. Про це стає зрозуміло з перших же абзаців:

«Володимир Степанов, кореспондент: Засідання розпочали з обговорення діяльності програми «Молодь» за 2017 рік. Серед ключових завдань - забезпечення інтелектуального розвитку молоді та створення умов для отримання знань та навичок поза системою освіти. Минулого року учасниками різноманітних проектів стали 60 тисяч молодих людей.

Олег Соколик, начальник управління молодіжної політики Миколаївської міської ради: Минулого року нами було підтримано заходи 18-ти інститутів громадянського суспільства і було загалом підтримано 33 заходи, великих проекти, в рамках яких відбулося понад 100 локальних заходів(…)». Єдина порада для молоді, яка лунає в матеріалі – звернутись до центру зайнятості і пройти комп’ютерний тест на виявлення слабких і сильних сторін особистості. А завершується матеріал анонсом турніру з боксу, який не стосується теми взагалі. До речі, молоді люди були присутніми на засіданні, але їхньою думкою щодо ефективності допомоги чиновників журналісти не поцікавилися.

Ще один цілковито «паркетний» сюжет вийшов 13 березня: «Нарада в адміністрації Заводського району»:

 

У ньому йдеться про робочу нараду в адміністрації Заводського району, під час якої депутати міської ради, громадські діячі та жителі району обговорили «нагальні питання та варіанти їх вирішення». Суть цього сюжету зводилась до того, що всі проблеми або вже відомі і в процесі вирішення, або ж незабаром будуть вирішені. Причому слово дали лише одній мешканці міста.  Ця тенденція простежується й в інших матеріалах. Зокрема, 14 березня про те, як розподілялись і витрачались кошти обласного бюджету, говорять чиновники, причому здебільшого загальними фразами.

Нагадаємо, що в інших філій є протилежна проблема – вони уникають згадок про владу навіть там, де вони необхідні.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» найближчим часом опублікує моніторинг філій Суспільного. Перший звіт (Донбас, Харків, Полтава, Дніпро та Кривий Ріг) читайте тут.

Моніторинг проводиться громадською організацією «Детектор Медіа» за рахунок фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Висновки та погляди, викладені в тексті, не обов'язково представляють позицію Міністерства закордонних справ Данії.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду