Звільнений журналіст Павло Шаройко прибув до Києва (ДОПОВНЕНО)

Про це «Детектору медіа» повідомили джерела в Офісі президента України.

«Іще один український в’язень, журналіст Павло Шаройко, засуджений у Білорусі до 8 років, був помилуваний і вже вдома в Україні!», – написали на офіційній сторінці Володимира Зеленського у Twitter.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розмістила на своїй сторінці у Фейсбуку відео зустрічі з Павлом Шаройком.

Сьогодні, 4 жовтня, у Житомирі відбувається зустріч президента України Володимира Зеленського та президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Третього жовтня, за день до візиту пана Лукашенка, суд Чернігова відпустив з-під варти громадянина Білорусі Юрія Політику, обвинуваченого в шпигунстві. Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на адвоката білоруса Тараса Гаралюка. Як зазначив адвокат, він звільнений під особисті зобов'язання. Пан Гаралюк додав, що Юрій Політика тепер може жити, де хоче, з правом виїзду, куди хоче. Однак процес у цій справі триватиме, Юрій Політика мусить з'являтися на засідання за викликом суду.

Раніше Олександр Лукашенко сказав, що готовий помилувати власного кореспондента «Українського радіо» Юрія Шаройка, якого засудили до 8 років тюрми за шпигунство. Але він хоче вирішити це питання за умови, якщо в Україні відпустять білоруського громадянина Юрія Політики, якого підозрюють у шпигунстві.

Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Його затримали  25 жовтня 2017 року. Верховний суд Білорусі засудив його на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

У жовтні 2018 року стало відомо, що у Білорусі розглядають питання про помилування Павла Шаройка.

3 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко сказав, що будуть поступки у справі Павла Шаройка. 4 жовтня буде те, про що ЗМІ з радістю зможуть розповісти.

comments powered by Disqus