Зураб Аласанія не збирається йти на конкурс голови правління Суспільного

Про це він сказав у подкасті «Культури всього», який створюється за підтримки Українського культурного фонду.

«Я не збираюсь йти на вибори голови правління наступного року», – сказав він і додав, що це на 99%. 

За його словами, він має право ще раз подаватися і в разі перемоги на конкурсі очолювати компанію, але вважає, що уже достатньо зробив для Суспільного, пропрацювавши у компанії 7 років.

«Я почав з Першого Національного, три там промучився, і чотири – уже на Суспільному», – зазначив Зураб Аласанія.

Він додав, що головною подією будуть вибори наглядової ради. На його думку, немає сталої системи переобрання голови правління і наглядової ради.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року – на початку 2021 року наглядову раду НСТУ мають перезавантажити, і уже оновлений склад обиратиме на конкурсних засадах на чотири роки голову правління НСТУ та, за його поданням, членів правління НСТУ, укладатиме з ними контракти, прийматиме рішення про дострокове припинення їхніх повноважень, обиратиме членів та голову ревізійної комісії НСТУ, прийматиме рішення про припинення їхніх повноважень.

Згідно з Законом про Суспільне телебачення та радіомовлення до наглядової ради НСТУ входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання та дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій, основним видом діяльності яких є діяльність: у сфері освіти та науки; у сфері забезпечення прав національних меншин; у сфері фізичного виховання та спорту; у сфері журналістики; у правозахисній сфері; у сфері захисту інтересів дітей та молоді; у творчій сфері; у сфері місцевого самоврядування; у сфері захисту прав осіб з особливими потребами.

Якщо кількість членів наглядової ради НСТУ, обраних від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання, дорівнює або перевищує кількість членів, обраних від громадських об’єднань та асоціацій, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення проводить додаткову конференцію всіх громадських організацій, що взяли участь в обранні членів наглядової ради НСТУ, на якій додатково обирає членів наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій у кількості, що забезпечить їх перевищення на одну особу.

Зазначимо, що наразі у Нацраді заявили, що через карантин змушені перенести дати проведення конференцій для обрання членів наглядової ради Суспільного мовника у сферах місцевого самоврядування, фізичного виховання та спорту, журналістики на пізніший термін. Процедура обрання почалась на початку 2020 року. 

Фото: сайт corp.suspilne.media

comments powered by Disqus