Ведучу радіопрограми у США, яка організовувала акції протесту, звільнили «за порушення етики»

Лізу Сімеоне (Lisa Simeone) звільнили з роботи над документальною програмою Soundprint, яка транслювалася радіостанцією National Public Radio (NPR), але створювалася партнерською організацією. За словами самої Лайзи, про таке рішення їй повідомили телефоном 19 жовтня, зачитавши перед тим положення з кодексу етики NPR: «Журналісти не можуть брати участь у маршах та виступах, що висвітлюються NPR, а також підписувати петиції або бути дотичними іншим чином до подібних заходів чи надавати фінансову підтримку».

Звільнення Сімеоне  підтвердила директор програми Soundprint  Мойра Ренкін (Moira Rankin). «Я вважаю, що це прекрасно, якщо ти хочеш бути лідером організованого протестного руху, але при цьому ти не можеш бути ще і в ролі журналіста», – оголосила Ренкін.

Лайза Сімеоне  також веде іншу радіопрограму, яка виходить в ефір на радіостанції WDAV і спеціалізується на подіях у світі культури та музики. За словами ведучої, це радіо, навпаки, її підтримує.

Журналістка зазначила, що на жодній з двох радіостанцій вона не вела і не веде новинних програм, тому не розуміє, за що її звільнили з проекту Soundprint.

За словами Сімеоне, вона працювала в координаційному комітеті руху «Жовтень 2011 року», який організував серію протестів на Пенсільванія-авеню – головній вулиці столиці США Вашингтона. Протести, які там проходять, починалися як демонстрації проти війни, але пізніше їх учасники стали підтримувати і рух проти фінансових інститутів.

Сімеоне  зазначила, що рух «Жовтень 2011 року» не пов'язаний безпосередньо із «Захопи Уолл-стріт», однак дотримується «схожої філософії».

Протестна акція «Захопи Уолл-стріт» розпочалася у Нью-Йорку 17 вересня і поширилася згодом на декілька великих міст США, зокрема Лос-Анджелес, Маямі, Нью-Джерсі і Вашингтон, а також країни Європи. Протестувальники виступають проти безробіття, політики влади і фінансових інститутів.

Джерело: RIA

comments powered by Disqus