У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат
У програмі кандидата на посаду голови правління НСТУ Івана Гришина є плагіат
Частина тексту програми розвитку Суспільного, поданої на конкурс кандидатом на посаду голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії Іваном Гришиним, скопійована з публікації видання Happy Monday. Збіги виявила редакція «Детектора медіа», аналізуючи програми кандидатів.
Розділ про корпоративну культуру з програми Івана Гришина, засновника телеканалу «ПравдаТУТ», частково складається із скопійованих уривків матеріалу психологині Оксани Чивуріної, опублікованого у виданні Happy Monday. Наприклад:
Іван Гришин |
Оксана Чивуріна, Happy Monday |
Перш за все культуру визначає поведінку лідерів. Особливо добре це помітно, коли навколо лідера формується команда однодумців, які поділяють його цінності. Але справа не тільки у тому, що керівник своєю поведінкою показує приклад і задає певний тон. Важливу роль відіграє те, як керівництво спілкується з командою і вміє слухати. Співробітники компаній мають відчувати, лідери компанії прислухаються до них. Саме наявність або відсутність відкритого діалогу між керівником і працівниками має визначальний вплив на культуру компанії. |
Передусім культуру визначає поведінка лідерів. Особливо добре це помітно на ранніх етапах становлення бізнесу, коли навколо лідера формується команда однодумців, які поділяють його цінності. Та справа не лише в тому, що керівник своєю поведінкою показує приклад чи задає певний тон. Важливу роль відіграє те, як керівництво спілкується з командою і, в першу чергу, чи вміє слухати. Відповідно до звіту QultureIQ, 86% співробітників компаній із сильною культурою відчувають, що лідери компанії прислухаються до них. Схоже, що саме наявність чи відсутність відкритого діалогу між керівником і працівниками має визначальний вплив на культуру компанії. |
Тому культура компанії – це не список правил, не спортивні змагання, не дрескод і не корпоративні вечірки. Все це може бути тільки відображенням культури, але не зможе замінити її там, де утворився недолік цінностей. |
Тому культура компанії — це не список правил, не спортивні змагання, не дрес-код і не корпоративні вечірки. Усе це може бути лише відображенням культури, але не зможе замінити її там, де утворився брак цінностей. |
Авторка тексту Оксана Чивуріна в коментарі «Детектору медіа» сказала, що не знає Івана Гришина, а уривки її тексту він використав без її відома.
Іван Гришин каже, що про конкурс на посаду голови правління НСТУ дізнався випадково і всі документи готував самостійно упродовж двох тижнів.
«Щоб написати програму, я вивчив 200 сторінок звіт про діяльність НСТУ, європейські документи, досвід європейських країн. Це важко і зайняло багато часу», – сказав він у коментарі «Детектору суспільного мовлення».
За його словами, плагіат – це привласнення ідеї.
«У цьому випадку я не присвоюю ідею Оксани Чивуріної, я її розділяю і буду намагатися ці думки про корпоративну культуру реалізовувати на практиці. Програма розвитку НСТУ – не наукова праця. Корпоративна культура – це невелика частина цього документу. Коли писав про корпоративну культуру, відкрив в інтернеті напевне з 10 вкладок. Ця думка повністю співпадає з моєю, я її розділяю. Якщо дасте контакти авторки, то напишу їй вибачення.
Я користувався, користуюся і буду користуватися розумними думками розумних людей. Вигадувати велосипед сенсу немає. Я намагатимуся реалізувати на практиці розумні думки найкращим чином», – розповів він.
Нагадаємо, голосування за нового голову правління має відбутись у другій половині квітня. До конкурсу допустили тринадцятьох кандидатів.
Першу частину аналізу програм кандидатів на посаду голови правління Суспільного читайте тут.
Фото: фейсбук Івана Гришина