Telewizja Polska поповнює свій бюджет завдяки Євро-2012

Польські медіа-експерти зазначають, що проведення футбольного чемпіонату Євро-2012 стало  для суспільного мовника Telewizja Polska (TVP) чудовим приводом покращити якість свого ефіру, розшити інформаційне охоплення аудиторії та вдосконалити технічне оснащення відповідно до сьогоднішніх стандартів телетрансляцій.

Крім того, Євро-2012 ще з самого початку сприймалося як  можливість заробити на рекламі. Так, за даними аналітичної компанії PanMedia Western, польський суспільний мовник TVP заробив близько 51 млн zł. (€ 12 млн) на трансляції реклами лише під час першого тижня футбольного чемпіонату.

Ефірний час для показу реклами був розписаний задовго до початку Євро-2012.  І, враховуючи те, що перший матч за участю футбольної збірної Польщі подивилося 13,3 млн, а другий – 14,7 млн глядачів, бажання рекламодавців розмітити свої повідомлення саме на каналі TVP є цілком зрозумілим.

Рекламодавців також привабило те, що на відміну від комерційних мовників, вартість ефірного часу яких варіювалася залежно від прогнозованої кількості телеглядачів, Telewizja Polska з самого початку встановила фіксовану вартість за розміщення реклами. Відповідно, це гарантувало відсутність будь-яких маніпуляцій з боку мовника.

Зараз очікується, що кількість глядачів, власне, як і коштів за розміщення реклами на наступних етапах чемпіонату, буде тільки збільшуватися, навіть не зважаючи на те, що збірна Польщі вибула зі змагань.

Такі прибутки є досить значною фінансовою підтримкою компанії TVP, яка сьогодні, як і більшість суспільних мовників Європи, переживає не найкращі часи.

Джерело: Polskie Radio

comments powered by Disqus