Суспільне мовлення є однією з цілей інформаційної політики в Україні – Біденко

Про це він сказав 4 липня під час третьої щорічної конференції Ukraine Reform Conference у Торонто (Канада).

«Один з ключових елементів боротьби з дезінформацією і взагалі побудови ефективної держави – це розвиток і підтримка незалежних медіа. Особливе місце тут займає підтримка Суспільного мовлення, адже воно виконує велику кількість функцій, окрім простого інформування. Суспільне – важливий чинник побудови ефективного громадянського суспільства та формування діалогу між ним і державними органами. Це значною мірою питання про цінності, які формують суспільство взагалі. Тож звичайно, це одна з цілей інформаційної політики в Україні», – зазначив Артем Біденко.

Фото Тараса Шевченка

Керівник напрямку комунікації реформ Українського кризового медіа-центру, телеведучий Роман Вибрановський сказав, що є типове переконання, що основна пробема українських медіа – це залежність від власників та олігархів.

«Це є проблемою, і, наприклад останнє дослідження "Демініціатив" підтверджує – 80% журналістів вважають залежність від власника проблемою. Але є інше – 53% в цьому ж дослідженні свідчить, що проблемою також є низький професійний рівень журналістів. Навіть незалежні журналісти не зможуть виконувати свою роль в демократичному суспільстві, якщо не буде відповідного фахового рівня», – пояснив він.

За його словами, приклад Суспільного мовлення про це дуже добре свідчить. «Реформа зробила Суспільне мовлення по-справжньому незалежним, але ще потрібно дуже багато зробити, щоб компанія почала працювати фахово, а відтак – щоб нарешті почала виконувати свою функцію щодо захисту демократичного врядування .... Адже демократія – це про вплив народу на рішення. І саме журнаілісти формулюють – чого хочуть люди», – зазначив Роман Вибрановський.  

Виконавчий директор проекту «Стоп фейк» Руслан Дейниченко наголосив, що незалежні медіа потребують підтримки, в першу чергу суспільства, яке має зрозуміти, що за об’єктивні новини треба платити. Одним з найбільших таких медіа в Україні є Суспільне мовлення, і воно потребує підтримки: і суспільства, і фінансової.

Нагадаємо, на конференції в Торонто заступниця генсекретаря Ради Європи Габріела Баттаіні-Драгоні сказала, що Україні вдалося досягти певних результатів на шляху реформи Суспільного мовлення, однак треба ще багато зробити, щоб реформа стала незворотньою.

Фото: Світлани Остапи

comments powered by Disqus